Robert Lewandowski z pierwszym golem w tym sezonie! Bayern wygrywa na inaugurację

Reprezentacja18.08.2017
Robert Lewandowski znów strzela! Kapitan reprezentacji Polski już w pierwszym meczu nowego sezonu Bundesligi wpisał się na listę strzelców, a jego Bayern Monachium pokonał Bayer Leverkusen 3:1.

Mecz dla podopiecznych Carlo Ancelottiego rozpoczął się wyśmienicie. Już w 9. minucie spotkania wynik otworzył Niklas Sule. Po kolejnych dziesięciu minutach było już 2:0, a kolejne trafienie dołożył Corentin Tolisso. Monachijczycy kontrolowali przebieg gry, nie pozwalając rywalowi na rozwinięcie skrzydeł. Do przerwy drużyna z Allianz Arena prowadziła 2:0 i do drugiej części spotkania mogła podejść z dużym komfortem psychicznym.

Robert Lewandowski nie byłby jednak sobą, gdyby nie wpisał się na listę strzelców. W 52. minucie po faulu na Polaku sędzia Tobias Stieler podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem pokonał Bernda Leno. Otworzył tym swój dorobek bramkowy w sezonie 2017/2018, czym dał znak, że w tych rozgrywkach znów ma apetyt na tytuł króla strzelców Bundesligi. Ostatecznie Bayern wygrał 3:1, a honorowe trafienie dla zespołu z Leverkusen zapisał na swoim koncie Admir Mehmedi.