Aktualności

Robert Lewandowski: Reprezentacja Polski ma piękną historię. Chciałbym, aby i nas zapamiętano

Reprezentacja13.06.2018 
– Podróż do Rosji przebiegła sprawnie. Mamy bardzo dobre warunki do pracy, a także odpoczynku. Dopiero poznajemy naszą bazę w Soczi, ale na nic nie możemy narzekać. Teraz najważniejsze jest jak najlepsze przygotowanie się do pierwszego meczu mistrzostw świata. To pierwszy cel – powiedział na konferencji prasowej kapitan reprezentacji Polski, Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski o…

… przygotowaniach do mistrzostw świata:
Nie ma co porównywać przygotowań do mistrzostw Europy i mundialu w Rosji, bo to zupełnie inne półka. Ja również jestem na innym etapie. W tym sezonie grałem dużo mniej, niż przed turniejem we Francji. Czuję świeżość, która ma mi pomóc zaprezentować się z jak najlepszej strony. Wiem, kiedy mogę sobie odpuścić, a nad czym jeszcze muszę popracować. Jestem spokojny o swoją dyspozycję na turnieju.… mundialowych sukcesach reprezentacji Polski:
Reprezentacja Polski ma piękną historię na mundialach, osiągała wielkie sukcesy. Ciężko jednak porównać naszą drużynę do zespołu, który grał 30-40 lat temu. Najważniejsze jest to, że wróciliśmy na mistrzostwa świata po kilkunastu latach posuchy i chcielibyśmy zaprezentować się jak najlepiej. Fajnie byłoby, aby zapamiętano nas, tak jak my wspominamy swoich starszych kolegów. Nie chcemy jednak składać żadnych deklaracji, a walczyć o punkty w każdym najbliższym meczu. Jesteśmy dumni z tego, że reprezentujemy nasz kraj na największej imprezie piłkarskiej na świecie.

… o urazie Kamila Glika:
Doskonale wiem, przez co Kamil przechodzi, ponieważ miałem identyczny uraz i to przed ćwierćfinałem Ligi Mistrzów. Glik walczył z kolei o wyjazd na mistrzostwa świata, wszyscy cieszymy się wygrał ten wyścig i jest z nami. Teraz przechodzi rehabilitację i na pewno zrobi wszystko, aby jak najszybciej wrócić do pełnej dyspozycji, by nie bał się walczyć na boisku bark w bark. Jeśli będzie w stu procentach zdrowy, może pomóc naszej reprezentacji.

Paweł Drażba, Soczi

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności