Aktualności

[WIDEO] Robert Lewandowski ratuje Bayern w Pucharze Niemiec

Reprezentacja18.08.2018 
Długo, zbyt długo męczył się Bayern Monachium z czwartoligowcem w Pucharze Niemiec. SV Drochtersen/Assel dzielnie walczyło na swoim terenie z mistrzem kraju, ale koniec końców przeważyła jakość i zdecydowanie znacznie bardziej utytułowanych rywali. A od wstydliwego wyniku uratował zespół Niko Kovaca ten, który po prostu zwykł to robić.

Kovac wystawił na to spotkanie z półzawodowym klubem mocny, o ile nie najmocniejszy skład z m.in. Robertem Lewandowskim, Manuelem Neuerem, Franckiem Riberym i Matsem Hummelsem. Jednak szans w pierwszej połowie zbyt wielu goście nie mieli: jedną zmarnował Javi Martinez, a większość strzałów była skutecznie blokowana przez gospodarzy. Piłkarze SV Drochtersen/Assel także zmusili Neuera do wytężonej pracy.

Druga połowa wcale nie przyniosła odmiany w grze Bayernu, którego męki tylko nakręcały bardzo dobrze grających rywali z czwartego poziomu. Kovac wprowadzał kolejnych piłkarzy, m.in. Kingsleya Comana i Leona Goretzkę, ale aż do ostatnich chwil brakowało precyzji pod polem karnym.

W 82. minucie przyszło przełamanie: akcja lewą stroną Comana, odegranie na przedpole szesnastki i strzał Goretzki, który zmienia tor lotu po tym, jak Robert Lewandowski, stojąc już w polu bramkowym, przystawia nogę i trafia piłką do siatki. Po hat-tricku w Superpucharze Niemiec to czwarty gol Polaka w obecnym sezonie.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności