Aktualności

Robert Lewandowski: Kontrola i spokój drogą do sukcesu

Reprezentacja13.10.2019 
– Mamy awans na mistrzostwa Europy, zrealizowaliśmy nasz plan. Za dzisiejszy mecz brawa należą się całemu zespołowi za to, jak zagraliśmy. Nie zabrakło nam cierpliwości, i choć na bramki trzeba było trochę poczekać, zwycięstwo było bardzo pewne – powiedział po spotkaniu z Macedonią Północną kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski.

– Kontrola i spokój to było wszystko, czego dziś potrzebowaliśmy. Cierpliwość w takich spotkaniach jest bardzo ważna. Widzieliśmy, że stwarzamy kolejne sytuacje i bramka w końcu musi paść. Zdawaliśmy sobie sprawę, w jaki sposób musimy zagrać. Nie pozwoliliśmy rywalowi praktycznie na nic i to jest kierunek, który należy obrać i doskonalić – dodał.

– Do mistrzostw zostało jeszcze trochę czasu, to daleka droga. Wierzę, że będziemy się nadal rozwijać, a styl gry będzie coraz lepszy. Awans już mamy zapewniony, ale przed nami jeszcze dwa mecze kwalifikacyjne, w których chcemy zdobyć punkty i potwierdzić pierwsze miejsce w grupie. To ważne spotkania, w których musimy dopracować pewne szczegóły. Lepszej okazji niż mecze o stawkę nie będzie. Nie planujemy dziś wielkiego świętowania. Trzeba pamiętać, że jesteśmy profesjonalistami i wracamy zaraz do klubów. Dziękuję kibicom za to, że byli z nami – zakończył.

Źródło: TVP

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności