Aktualności

[REPREZENTACJA POLSKI] Trudny sezon Łukasza Fabiańskiego, z nadzieją na progres

Reprezentacja12.08.2017 
Jedno z kluczowych słów, które padają w kontekście przygotowań Swansea do nowego sezonu Premier League jest "postęp". - To dla nas siódmy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej - mówi Wayne Routledge, jeden z liderów "Łabędzi". - Pokażmy więc, że się rozwijamy i to w konkretnym stylu - dodaje szkoleniowiec Swansea, Paul Clement. Początek meczu z Southampton o godz. 16.

Poprzednie rozgrywki były dla drużyny Fabiańskiego najtrudniejsze. Trzy zmiany trenerów, nieudane eksperymenty na i poza boiskiem, brak odpowiedniej komunikacji w drużynie i organizacji na boisku - tak grająca Swansea należała do najgorzej broniacych drużyn Premier League. Cierpiał polski bramkarz, cierpiał cały zespół, ale po nominacji Paula Clementa odbudowa "Łabędzi" była tak gwałtowna, że klub z Walii utrzymał się w angielskiej elicie i teraz chce się rozwijać.
- Właśnie spotkałem się z piłkarzami i wyjaśniliśmy sobie kilka spraw przed nowym sezonem - powiedział Paul Clement na kilkadziesiąt godzin przed startem sezonu. - Naszym celem jest wygrywanie spotkań, stworzenie własnego stylu i poprawa wyników w porównaniu do poprzedniego roku. Chcę zwyciężać częściej. Mecze z Liverpoolem i Manchesterem United pokazały nam, że grając równo i dobrze jako zespół możemy sprawić kilka niespodzianek - dodał szkoleniowiec, który wcześniej był asystentem Carla Ancelottiego w Realu Madryt i Bayernie Monachium.
Jednak problem Swansea dotyczy kluczowego piłkarza - Gylfiego Sigurdssona. Islandczyk jest od kilku lat jednym z najlepszych rozgrywających w Premier League, "Łabędziom" zapewniał utrzymanie i nawet walkę o wyższe cele. Jednak tego lata kolega Fabiańskiego chce odejść do Evertonu i nie trenuje z zespołem. - Ale uważam, że jesteśmy silniejsi jako drużyna, niż w ostatnim sezonie - podkreśla Clement. - Obeszło się bez oddawania wielu piłkarzy i udało się wprowadzić do zespołu trzech nowych zawodników.
W pierwszym meczu sezonu Swansea i Łukasz Fabiański zmierzą się z drużyną Jana Bednarka, choć polski obrońca prawdopodobnie zasiądzie na ławce rezerwowych. - Każde spotkanie wyjazdowe w Premier League jest trudne, a Southampton to trudny rywal na własnym boisku. Świetnie zakończyli poprzedni sezon i grają ładnie w piłkę. Szanuję ich, ponieważ mają kulturę wprowadzania młodych piłkarzy do pierwszej drużyny. Czeka nas trudny test - dodał Clement.
Podobnie uważa jeden z liderów Swansea, Wayne Routledge. - Teraz jesteśmy ustabilizowani w Premier League i kluczowym słowem dla nas w tym czasie był rozwój. Wszystko zmieniło się w ciągu ostatnich siedmiu lat, ale musimy dalej wierzyć w postęp. Czeka nas trudny początek sezonu, ale po dobrym okresie przygotowawczym przystępujemy do startu pełni nadziei - podkreślił 32-letni piłkarz.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży