[RAPORT KADROWICZA] Zwycięstwo „Młotów” z Arsenalem. Czyste konto Łukasza Fabiańskiego

Reprezentacja11.01.2019
Bardzo dobre spotkanie rozegrał West Ham United z Łukaszem Fabiańskim w bramce. „Młoty” w 22. kolejce Premier League pokonały faworyzowany Arsenal, a polski golkiper zachował czwarte czyste konto w tym sezonie. Decydującego gola w drugiej połowie strzelił Declan Rice. To pierwsza wygrana West Hamu z Arsenalem na własnym stadionie od 2006 roku.

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy Hull City z Kamilem Grosickim. W sobotnim meczu z Sheffield Wednesday „Tygrysy” zgarnęły komplet punktów, pokonując rywali 3:0. Udział przy pierwszej bramce miał „Grosik”, który zanotował piątą asystę. Wygrana pozwoliła Hull awansować na dziesiątą pozycję w tabeli Championship.

Po dwóch meczach zakończonych porażką Leeds United zrehabilitowało się kibicom i tym razem sięgnęło po komplet punktów. Zwycięstwo zespołu Mateusza Klicha z Derby County było bardzo ważne, bo pozwoliło zachować czteropunktową przewagę nad Sheffield United. Wicelider Championship w sobotę także zgarnął trzy punkty pokonując QPR 1:0. Klich w meczu z Derby na boisku przebywał przez pełne 90 minut.

Selekcjonera Jerzego Brzęczka może bardzo cieszyć dyspozycja Jana Bednarka w Southampton. Obrońca reprezentacji Polski po zmianie szkoleniowca wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie „Świętych”, a za swoje występy zbiera pozytywne noty. Tak również miało miejsce w konfrontacji z Leicester. Southampton wygrał 2:1 i duża w tym zasługa Bednarka, który znakomicie powstrzymywał ofensywę „Lisów”.

Nie rezerwowego golkipera a Wojciecha Szczęsnego postawił między słupkami szkoleniowiec Juventusu w sobotnim meczu Pucharu Włoch z Bologną FC. „Szczena” zachował czyste konto, a „Juve” ograło rywali 2:0 i awansowało do kolejnej rundy. Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Łukasz Skorupski.

Wysoką dyspozycję podtrzymuje Arkadiusz Milik. Napastnik SSC Napoli w meczu Pucharu Włoch z Sassuolo wpisał się na listę strzelców, a później dołożył jeszcze asystę. Wicemistrzowie kraju pewnie wygrali 2:0 i w ćwierćfinale zmierzą się z AC Milan.

Piątek, 11 stycznia

Mateusz Klich (Leeds United) – 90 minut z Derby County (2:0)

Sobota, 12 stycznia

Łukasz Fabiański (West Ham United) – 90 minut w meczu z Arsenalem (1:0)

Jan Bednarek (Southampton FC) – 90 minut w meczu z Leicester City (2:1)

Kamil Grosicki (Hull City) – 90 minut i asysta w meczu z Sheffield Wednesday (3:0)

Paweł Olkowski (Bolton Wanderers) – 90 minut w meczu z Bristol City (1:2)

Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria) – poza kadrą na mecz AC Milan (0:2 po dogrywce)

Wojciech Szczęsny (Juventus FC) – 90 minut w meczu z Bologną FC (2:0)

Łukasz Skorupski (Bologna FC) – na ławce rezerwowych w meczu z Juventusem FC (0:2)

Niedziela, 13 stycznia

Arkadiusz Milik (SSC Napoli) – 90 minut, gol i asysta w meczu z Sassuolo (2:0)

Piotr Zieliński (SSC Napoli) – na ławce rezerwowych w meczu z Sassuolo (2:0)

Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut w meczu z Olympique Marsylia (1:1)