[RAPORT KADROWICZA] Pierwszy gol Grosickiego dla Hull City!

Reprezentacja12.08.2017
Świetnie zaprezentowało się Hull City w swoim pierwszym meczu na własnym boisku w Championship. Po remisie na starcie sezonu z Aston Villą tym razem „Tygrysy” odbiły sobie to wysokim zwycięstwem nad Burton Albion. Swój wydatny udział w grze zespołu Leonida Slutskiego miał Kamil Grosicki.

W pierwszej połowie Hull szybko objęło prowadzenie za sprawą Abela Hernandeza już w siódmej minucie. Jednak stopniowo goście uzyskiwali przewagę i po pół godzinie wyrównali po trafieniu Jacksona Irvine'a. Jednak ten sam piłkarz po kilku chwilach obejrzał drugą żółtą kartkę i musiał zejść z boiska. Wtedy Hull zaatakowało i miało swoje okazje - m.in. Kamil Grosicki zdołał minąć bramkarza rywali, ale w trudnej sytuacji trafił tylko w boczną siatkę.

W drugiej połowie już takich problemów nie było. W 51. minucie Kamil Grosicki świetnie zachował się przy dośrodkowaniu Olo Ainy i głową strzelił pierwszego gola w barwach Hull City. Nie minęła godzina gry, a gospodarze prowadzili 3:1 i znów bramkę zdobył Abel Hernandez. Napastnik Hull nawet zdołał poprawić swój wynik i ustrzelił hat-tricka, a Burton zostało rozbite 4:1.

W innym spotkaniu wyższej ligi angielskiej w meczu dwóch drużyn Polaków zagrał jedynie Łukasz Fabiański, a Jan Bednarek pozostał jedynie zmiennikiem. Southampton pomimo sporej przewagi nie zdołało pokonać golkipera Swansea i efektem był bezbramkowy remis. Z kolei Paweł Wszołek rozegrał niemal całe spotkanie w barwach Queens Park Rangers w zakończonym 1:1 starciu z Sheffield Wednesday w Championship.

PIĄTEK, 11 SIERPNIA

Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa) – 90 minut z Piastem Gliwice (3:1)
Krzysztof Mączyński (Legia Warszawa) – 90 minut i gol z Piastem Gliwice (3:1)
Michał Pazdan (Legia Warszawa) – 90 minut z Piastem Gliwice

SOBOTA, 12 SIERPNIA

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – dwa gole w wygranym 5:0 meczu Pucharu Niemiec z Chemnitzer FC
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – rozegrał cały mecz Pucharu Niemiec z Rielasingen-Arlen (4:0)
Łukasz Fabiański (Swansea City) – cały mecz i czyste konto z Southampton FC (0:0)
Kamil Grosicki (Hull City) – gol i 74 minuty w meczu z Burton Albion (4:1)
Paweł Wszołek (Queens Park Rangers) – 90 minut w meczu z Sheffield Wednesday (1:1)
Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) – debiut w 85. minucie z Vereyą Stara Zagora (3:1)
Igor Lewczuk (Girondins Bordeaux) – nie wystąpił w meczu z FC Metz (2:0)
Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria) – nie wystąpił w meczu Pucharu Włoch z Foggią
Karol Linetty (UC Sampdoria) – nie wystąpił w meczu Pucharu Włoch z Foggią
Thiago Cionek (Palermo) – cały mecz Pucharu Włoch z Cagliari (1:1, 1:1 pd., 3:5 rz.k.)

NIEDZIELA, 13 SIERPNIA

Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) – rozegrał cały mecz Pucharu Niemiec z Eintrachtem Norderstedt (1:0)
Kamil Wilczek (Broendby IF) – wystąpił od 72 minuty w meczu z Randers FC (0:0)
Maciej Rybus (Łokomotiw Moskwa) – zagrał cały mecz z Tosno (0:2)
Kamil Glik (AS Monaco) – zaliczył asystę i rozegrał cały mecz z Dijon FCO (4:1)
Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht) – cały mecz z Charleroi S.C. (0:2)
Marcin Kamiński (VfB Stuttgart) – cały mecz Pucharu Niemiec z Energie Cottbus (2:2 pd., 3:4 w karnych)
Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn) – na ławce w meczu o Superpuchar Włoch z Lazio Rzym (2:3)