Aktualności

Radosław Majecki zawodnikiem AS Monaco

Reprezentacja29.01.2020 
Radosław Majecki podpisał kontrakt z AS Monaco, a jego umowa obowiązywać będzie do końca czerwca 2024 roku. Reprezentant Polski nie zmieni jednak od razu barw klubowych, gdyż do końca sezonu będzie występował na wypożyczeniu w Legii Warszawa. Do monakijczyków dołączy po zakończeniu sezonu. – Jestem bardzo dumny, że mogłem podpisać kontrakt z AS Monaco, wielkim klubem. Zanim zacznę tę przygodę, zrobię wszystko, aby jak najlepiej ukończyć sezon w Legii – powiedział Majecki.

Radosław Majecki zaczynał przygodę z piłką w Legii Warszawa w Centralnej Lidze Juniorów, by później trafić na wypożyczenie do pierwszoligowej Stali Mielec. Na zapleczu ekstraklasy Majecki rozegrał 32 z 34 meczów i wrócił do „Wojskowych”. W Legii wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie wygrywając rywalizację z Arkadiuszem Malarzem. W pierwszej drużynie warszawian zanotował łącznie 45 występów i zanotował 22 spotkania bez wpuszczonej bramki.

Majecki piął się także po szczeblach młodzieżowych reprezentacji Polski. Występował w eliminacjach mistrzostw Europy U-19, a później pod wodzą trenera Jacka Magiery reprezentował biało-czerwone barwy na mistrzostwach świata do lat 20. Pod koniec września ubiegłego roku selekcjoner Jerzy Brzęczek powołał go do pierwszej kadry na mecze z Łotwą i Macedonią Północną. Majecki otrzymał również nominacje na ostatnie dwa mecze eliminacji EURO 2020 z Izraelem i Słowenią.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności