[PUCHAR NIEMIEC] Dwa gole Lewandowskiego, debiut Kapustki

Reprezentacja12.08.2017

Od dwóch goli w godzinę gry rozpoczął sezon w Pucharze Niemiec Robert Lewandowski. W meczu z Chemnitzer najpierw dał Bayernowi Monachium prowadzenie, a w drugiej połowie podwyższył wynik na 3:0. To było zdecydowane zwycięstwo mistrzów kraju (5:0) i podkreślenie rosnącej formy drużyny Carla Ancelottiego.

Po spokojnym początku w wykonaniu Bayernu pierwsza dobra okazja nadarzyła się w 20. minucie, gdy goście wywalczyli rzut wolny na wprost bramki i tuż za polem karnym. Do piłki podszedł Robert Lewandowski i pomimo ustawionego obrońcy na linii strzału swoim markowym uderzeniem dał faworytom prowadzenie.

Bayern w pierwszej części dominował, ale nie podwyższył wyniku. Gra mistrzów przyspieszyła po przerwie, gdy do ataków ruszyli gospodarze. Więcej miejsca na ich połowie najpierw wykorzystał Kingsley Coman, a po godzinie gry i pięknej akcji zespołowej z kilku metrów trzeciego gola strzelił Lewandowski. Po chwili został zmieniony przez Arjena Robbena. W dalszej części spotkania czwartego gola dołożył Franck Ribery, a strzelanie Bayernu zakończył Mats Hummels na wyniku 5:0.

Dla reprezentanta Polski to trzeci gol w tym sezonie, po trafieniu w Superpucharze Niemiec tydzień temu. W kolejny weekend rozpoczyna się już Bundesliga, a Bayern w piątek zagra z Bayerem Leverkusen. W innych meczach z udziałem Polaków Borussia Dortmund pewnie pokonała FC Rielasingen-Arlen 4:0, a całe spotkanie rozegrał Łukasz Piszczek. Z kolei we Freiburgu zadebiutował Bartosz Kapustka, który na boisku pojawił się w 82. minucie starcia z Germanią Halberstadt (2:1).