Aktualności

Profesor Mariani obejrzy Milika. „Możliwa operacja”

Reprezentacja24.09.2017 
Arkadiusz Milik w doliczonym czasie gry meczu 6. kolejki Serie A ze SPAL 1907 doznał groźnie wyglądającej kontuzji prawego kolana i nie był w stanie dokończyć spotkania. Co prawda opuszczał boisko o własnych siłach, ale ze łzami w oczach. – Milik doznał urazu kolana bez kontaktu z przeciwnikiem. To drugie kolano, a nie to samo, co operowane rok temu. Jestem z Arkiem w stałym kontakcie i wiemy już, że w poniedziałek będzie miał konsultację medyczną u doktora Piera Paolo Marianiego. To wybitny specjalista, który rok temu przeprowadził operację lewego kolana Milika. Teraz również istnieje ryzyko operacji, ale wszystko wyjaśni się jutro. Trzymajmy za Arka kciuki! – powiedział nam Jacek Jaroszewski, lekarz reprezentacji Polski.

Arkadiusz Milik pojawił się na placu gry w 70. minucie meczu ze SPAL 1907, zmieniając Piotra Zielińskiego. Napoli wygrało spotkanie 3:2 i po sześciu kolejkach jest liderem Serie A z kompletem zwycięstw. Niestety, w doliczonym czasie gry przy próbie odbioru piłki prawe kolano napastnika reprezentacji Polski wygięło się w nienaturalny sposób. Po udzieleniu pomocy przez fizjoterapeutów Arek o własnych siłach opuścił plac gry, jednak był wyraźnie roztrzęsiony całą sytuacją. Miał łzy w oczach.

– Arek był wystraszony. Nikogo nie powinno to dziwić, ponieważ niedawno wyleczył uraz lewego kolana. Teraz uszkodził prawe, jednak zdaniem lekarza sytuacja nie jest tak poważna, jak ostatnim razem – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec SSC Napoli, Maurizio Sarri.

Milik w niedzielę przeszedł pierwsze badania. – Jeszcze za wcześnie, by ocenić, co dokładnie się stało. Arek w poniedziałek przejdzie konsultację medyczną w klinice Villa Stuart u doktora Piera Paolo Marianiego, jednego z najbardziej szanowanych włoskich specjalistów w zakresie ortopedii i traumatologii. To on rok temu przeprowadził operację lewego kolana Milika. Teraz również istnieje ryzyko operacji, ale wszystko wyjaśni się jutro. Trzymajmy za Arka kciuki! – powiedział nam Jacek Jaroszewski.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży