Aktualności

„Polska Dawaj!” mundialowym hasłem reprezentacji? Zachęcamy do głosowania!

Reprezentacja17.05.2018 
Na mistrzostwach świata w Rosji w fazie grupowej Polska zmierzy się z Senegalem, Kolumbią i Japonią. Wciąż jednak nie wiadomo, jakie będzie hasło na autokarze wożącym biało-czerwonych. Po wstępnym głosowaniu poznaliśmy już trzy propozycje.

Przypomnijmy, że podczas największych turniejów każda drużyna porusza się specjalnie dedykowanym autokarem, na którym znajduje się hasło dopasowane do konkretnej ekipy. FIFA, we współpracy ze sponsorem turnieju, firmą Hyundai, rozpoczęła przyjmowanie propozycji od wszystkich kibiców. W trakcie EURO 2016 we Francji biało-czerwoni jeździli z napisem Łączy Nas Piłka. Hasło cieszyło się wielkim powodzeniem i utożsamiane jest z sukcesem, dlatego zostało zgłoszone na autokar również na rosyjski mundial. FIFA uznała jednak, że Łączy Nas Piłka jest nazwą zbyt komercyjną. Łączy Nas Piłka jest bowiem zarejestrowanym znakiem PZPN, dlatego też nie może być już wykorzystywane marketingowo przez firmy trzecie.

Trzy propozycje haseł, które są poddane głosowaniu to: „Miliony serc, jedno bicie”, „Jeden kraj, jedna drużyna, jeden cel” oraz „Polska dawaj!”. Ostatnia z nich była obecna już na koszulkach reprezentantów Polski, które piłkarze założyli ciesząc się z awansu na mistrzostwa świata w Rosji. To hasło już kojarzy się z osiągnięciem drużyny Adama Nawałki i zachęcamy fanów biało-czerwonych, by pomogli w umieszczeniu go na autokarze, którym reprezentacja będzie podróżować na mistrzostwach.

Głosowanie odbywa się na oficjalnej stronie FIFA <<<TUTAJ>>>.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności