Aktualności

Piotr Zieliński: Jeszcze będzie pociecha z tej reprezentacji

Reprezentacja10.09.2019 

– Są momenty, gdy gramy bardzo fajną piłkę. Kilkoma podaniami bardzo łatwo wychodzimy do przodu, łapiemy przestrzeń i stwarzamy sytuacje bramkowe. Oczywiście są też momenty gdy gra się nie klei, ale też przez 90 minut nie da się atakować – powiedział Piotr Zieliński po bezbramkowym remisie z Austrią w ramach eliminacji UEFA EURO 2020.

– Nie wszystko wyszło, jak sobie zakładaliśmy, ale jest kilka pozytywów. Były sytuacje, gdy nie pchaliśmy wszystkiego za wszelką cenę do przodu, tylko podawaliśmy sobie z prawej strony na lewą, pojawiały się przestrzenie między liniami. Gra na dziesiątce ma to do siebie, że czasem się czeka bardzo długo na piłkę i trzeb sobie szukać miejsca między formacjami – tłumaczył rozgrywający reprezentacji Polski.

– Austriacy są naprawdę fajnie wyszkoleni technicznie. To dobry zespół, nie było łatwo. Jak oni prowadzili grę to dobrze się przesuwaliśmy, dobrze broniliśmy. Gdyby trochę więcej było agresji, to częściej byśmy odbierali piłkę i wychodzili z kontrami. Na pewno przeciwnik nas do tego zmusił. Czasem trzeba się cofnąć, my założenia mamy takie, że też chcemy prowadzić grę – mówił na pytanie o dominację gości w spotkaniu rozegranym na PGE Narodowym.

Zieliński zwrócił uwagę na sytuację reprezentacji Polski w tabeli eliminacji. – Jesteśmy na pierwszym miejscu w tabeli, następne zgrupowanie to mecze z teoretycznie trochę łatwiejszymi rywalami. Jeśli uda nam się oba wygrać, to będziemy w świetnej sytuacji. Z optymizmem patrzymy do przodu – podkreślał.

– Wydaje mi się, że idziemy w dobrym kierunku. Młodzież wchodzi do drużyny, mamy dużo potencjału. Będzie pociecha z tej reprezentacji – zapewnił.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności