Aktualności

Piotr Zieliński: Jeśli zawsze będziemy grali tak dobrze, jak z Izraelem, to szybko zapewnimy sobie awans na EURO

Reprezentacja10.06.2019 
Reprezentacja Polski po bardzo dobrym meczu pokonała na PGE Narodowym w Warszawie 4:0 Izrael i po czterech kolejkach eliminacji mistrzostw Europy 2020 ma na swoim koncie komplet 12 punktów. – Izrael trafił dzisiaj na bardzo silną Polskę i nie był w stanie nic ugrać – powiedział po zakończeniu spotkania Piotr Zieliński.

– Izrael to bardzo dobra drużyna, która ma w swoich szeregach wielu świetnych zawodników, zaawansowanych technicznie. Wiedzieliśmy, że nie możemy jej pozwolić na zbyt wiele, bo może się to dla nas źle skończyć. Sprostaliśmy zadaniu i to my nie daliśmy przeciwnikowi żadnych szans. Były momenty, że rywale grali dobrze, ale ogólnie spodziewaliśmy się, że będzie ciężej. Izraelowi, jak każdej drużynie, przydarzył się po prostu trochę słabszy mecz, tak jak nam w Macedonii Północnej. My potrafiliśmy jednak w Skopje wygrać i to jest najważniejsze. Nie sztuką jest bowiem zwyciężać jak idzie. Sztuką jest wygrać, jak nie idzie. Izrael trafił dzisiaj na bardzo silną Polskę i nie mógł nic ugrać. Po raz kolejny zagraliśmy bardzo dobrze w defensywie i znowu nie straciliśmy gola. Poza tym spisaliśmy się świetnie w ataku, byliśmy bardzo skuteczni i strzeliliśmy cztery gole. Myślę, że styl również mógł się podobać i piłkarscy eksperci tym razem będą zadowoleni z naszej postawy i nie znajdą w niej zbyt wiele minusów. My jesteśmy usatysfakcjonowani. Mamy na koncie komplet 12 punktów i jesteśmy liderem swojej grupy eliminacyjnej – podsumował Piotr Zieliński, który był jednym z najlepszych zawodników na boisku i zaliczył asystę przy golu Kamila Grosickiego na 3:0.

– Świetnie się dzisiaj czułem, ale na pewno nie powiem, że był to mój najlepszy mecz w reprezentacji, ponieważ było już wiele dobrych spotkań w moim wykonaniu. Nie chcę jednak oceniać, a pozostawię to innym. Mam po prostu nadzieję, że moje kolejne mecze w kadrze będą równie dobre i że zawsze będę dużo dawał drużynie narodowej – powiedział pomocnik reprezentacji Polski.

Biało-czerwoni nad drugim w tabeli Izraelem mają już pięć punktów przewagi. O sześć „oczek” wyprzedzają również trzecią Austrię. – Pozycja lidera daje nam duży komfort i pewność siebie. Doskonale wiemy jednak, że czekają nas jeszcze kolejne mecze, w których również chcemy punktować. Nie będę to łatwe starcia, ponieważ nasi grupowi rywale są groźni. Jeśli zawsze będziemy jednak grali tak dobrze, jak dzisiaj, to bardzo szybko zapewnimy sobie awans na EURO. Taki jest też nasz cel – zakończył Zieliński, który ma już na koncie 45 występów w drużynie narodowej.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności