Aktualności

Paweł Wszołek nie pojedzie na EURO 2016. Diagnoza: złamana kość przedramienia

Reprezentacja19.05.2016 
Podczas dzisiejszych zajęć treningowych reprezentacji Polski na boisku w Jastarni Paweł Wszołek nieszczęśliwie upadł na lewą rękę. Po treningu 24-letni pomocnik wraz z lekarzem kadry pojechali na badania. Diagnoza wykazała złamanie kości promieniowej przedramienia z przemieszczeniem. Zawodnik jeszcze dziś opuści zgrupowanie i uda się na operację do Warszawy. Wracaj do zdrowia, Paweł!

Do niefortunnej sytuacji doszło w końcówce dzisiejszych zajęć boiskowych, w drugiej połowie krótkiej gierki treningowej. Skrzydłowy Hellas Verona ambitnie walczył o piłkę na prawej stronie boiska i upadając na boisko gwałtownie oparł się na ułożonej w nienaturalny sposób lewej ręce. – Poślizgnąłem się, upadłem do tyłu i usłyszałem trzaśnięcie. Na początku nie bolało, dopiero teraz zaczyna – mówił tuż po urazie, siedząc z ręką obłożoną lodem.

Lekarz kadry Jacek Jaroszewski nie ukrywał, że sprawa może być poważna, ale z wszelkimi prognozami trzeba poczekać na wyniki badań RTG. Te zostały przeprowadzone w klinice we Władysławowie już kilkadziesiąt minut po treningu. Dokładna diagnoza nie pozostawiła jednak żadnych wątpliwości: Wszołek doznał złamania kości promieniowej przedramienia z przemieszczeniem. To podobny uraz do tego, jakiego półtora roku temu, w eliminacyjnym meczu z Gruzją w Tibilisi doświadczył Kamil Grosicki.

Sztab szkoleniowy reprezentacji o kontuzji Wszołka od razu poinformował jego klub, Hellas Verona. Ten wyraził zgodę na przeprowadzenie zabiegu. Dojdzie do niego jeszcze dziś wieczorem, w warszawskim szpitalu Enel-Sport, dlatego piłkarz będzie musiał od razu opuścić zgrupowanie w Hotelu Jurata. O tym, ile potrwa jego przerwa od treningów, dowiemy się dopiero po operacji. Wstępne przewidywania mówią jednak o trzech miesiącach pauzy.

Informujemy jednocześnie, że selekcjoner Adam Nawałka nie planuje powoływać dodatkowego zawodnika.

TAGI: Paweł Wszołek, reprezentacja Polski,

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności