Aktualności

Ostatnie przygotowania. Kiedy biało-czerwoni wracają do gry?

Reprezentacja04.07.2019 
Część zawodników reprezentacji Polski przebywa jeszcze na zasłużonych urlopach, ale są gracze, którzy już rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Ostatnie treningi przed piłkarzami, którzy występują w Bułgarii i Rosji. W bieżącym miesiącu wystartuje także polska ekstraklasa, liga chorwacka oraz ukraińska. Kiedy do gry wracają pozostali biało-czerwoni?

Najszybciej do nowego sezonu przystąpi Jacek Góralski z Łudogorcem Razgrad, tego samego dnia został zaplanowany start ligi rosyjskiej. Kończą się zatem przygotowania Macieja Rybusa, Grzegorza Krychowiaka, Damiana Szymańskiego. Premierowy sezon przed Sebastianem Szymańskim, który przeniósł się z Legii Warszawa do Dynama Moskwa. W drugiej połowie lipca odbędą się pierwsze kolejki w polskiej ekstraklasie, chorwackiej i ukraińskiej.

Pierwsze mecze w silniejszych ligach europejskich zostaną rozegrane w kolejnym miesiącu. Polaków w ligach angielskich będziemy mogli oglądać na początku sierpnia. Najpierw wystartuje zaplecze Premier League, kilka dni później zagra już najwyższy szczebel rozgrywkowy. W drugiej połowie sierpnia na sam start Bundesligi dostaniemy starcie Bayernu Monachium Roberta Lewandowskiego z Herthą Berlin. Najpóźniej sezon zaczną biało-czerwoni, którzy grają w Serie A. Nie zaprezentowano jeszcze nowego terminarza, ale tamtejsza federacja poinformowała, że inaugurację ligi zaplanowano na 24 sierpnia. Poniżej przedstawiamy kalendarz biało-czerwonych.

Parva Liga (Bułgaria) – 12 lipca

Premier Liga (Rosja) – 12 lipca

PKO Ekstraklasa – 19 lipca

1. HNL (Chorwacja) – 19 lipca

Premier League (Ukraina) – 28 lipca

Championship (Anglia) – 2 sierpnia

Premier League (Anglia) – 9 sierpnia

Ligue 1 (Francja) – 10 sierpnia

Bundesliga (Niemcy) – 16 sierpnia

Serie A (Włochy) – 24 sierpnia

MLS (USA) – sezon trwa

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności