Aktualności

[OFICJALNIE]: UEFA dokonała wyboru miast-gospodarzy mistrzostw Europy do lat 21 w 2017 roku

Reprezentacja30.12.2015 
Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że decyzją UEFA prawo organizacji mistrzostw Europy do lat 21 przyznano sześciu miastom-gospodarzom: Bydgoszczy, Gdyni, Kielcom, Krakowowi, Lublinowi oraz Tychom. To wstępna decyzja Komisji Rozgrywek Drużyn Narodowych UEFA, która będzie jeszcze wymagała zatwierdzenia przez Komitet Wykonawczy.


Zdaniem UEFA turniej powinien zostać rozegrany ostatecznie w sześciu wymienionych miastach z uwagi na łatwiejszą logistykę i związanymi z nią aspektami finansowymi. Oznacza to, że rozgrywki nie odbędą się w Warszawie. Jednocześnie europejska centrala podkreśliła, że stolica w ostatnich latach regularnie była gospodarzem wielkich wydarzeń piłkarskich, takich jak UEFA EURO 2012, finał Ligi Europy UEFA 2015, meczów reprezentacji Polski w eliminacjach UEFA EURO 2016 oraz finałów Pucharu Polski. Dlatego też, zdaniem UEFA, mistrzostwa Europy w 2017 roku powinny zostać przeprowadzone w miastach, które dotychczas nie dostały tak wielu szans na organizację ważnych imprez piłkarskich. Ponadto rozgrywki młodzieżowe powinny być kierowane do mniejszych ośrodków, celem popularyzowania piłki nożnej w miejscach, gdzie międzynarodowe wydarzenia nie są obecne i dostępne na co dzień dla lokalnej społeczności.

Niezależnie od podjętej przez UEFA decyzji, Polski Związek Piłki Nożnej chciałby serdecznie podziękować miastu stołecznemu Warszawa za dotychczasową współpracę w procesie przygotowań do organizacji ME U-21 w 2017 roku. Przedstawiciele miasta na każdym etapie prac wykazywali się wielkim zaangażowanie i profesjonalizmem, co również zostało podkreślone przez UEFA.

PZPN mając na uwadze dotychczasowe wzorowe relacje z miastem stołecznym Warszawa, liczy na kontynuowanie bardzo dobrej współpracy z przedstawicielami miasta podczas kolejnych wielkich wydarzeń piłkarskich, które odbędą się w Warszawie. Wśródnich znajdą się m.in. finały Pucharu Polski oraz mecze reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw świata 2018 roku.

TAGI: Mistrzostwa Europy U-21 w 2017 roku,

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności