Aktualności

Nike przedstawia nowe stroje reprezentacji Polski

Reprezentacja17.03.2016 
Na ten moment kibice piłkarskiej reprezentacji Polski czekali od dawna! Firma Nike zaprezentowała nowe stroje drużyny narodowej, w których biało-czerwoni powalczą m.in. o sukces na mistrzostwach Europy we Francji.


Dziś przedstawiono nowy zestaw domowy piłkarskiej reprezentacji Polski. Jego główny element stanowi biała koszulka z szarymi elementami graficznymi, które stopniowo zmieniają swój odcień, symbolizując rozpościerające się skrzydła orła. Nowy strój posiada również  tradycyjnie umieszczone godło narodowe – Orła Białego w koronie na czerwonym tle.– Wiedząc, jak ważny jest dla Polaków symbol orła, zdecydowaliśmy się pokazać go dwa razy: symbolicznie – na froncie koszulki, a także na lewej piersi, wewnątrz herbu – mówi Scott Munson, Vice-President, Nike Football Apparel. – To ekscytujący czas dla polskiego futbolu. Reprezentacja Polski jest młoda i utalentowana, posiada duży potencjał. Cieszymy się, że współpracując z polską federacją mogliśmy oddać charakter drużyny, tworząc ten projekt – dodaje Munson.– Jesteśmy zespołem młodych piłkarzy. Kilka lat temu każdy z nas śnił o tym, by zagrać w biało-czerwonych barwach z orłem na piersi – mówi Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski. – Podczas tegorocznego turnieju urzeczywistnimy marzenie nie tylko nasze, ale również milionów polskich kibiców. Koszulka reprezentacji narodowej od zawsze stanowi istotny element dla wszystkich kibiców biało-czerwonych. Chcemy, by stała się także symbolem nowej ery
w polskim futbolu. Szanujemy przeszłość naszej reprezentacji, ale mamy również świadomość, że to my piszemy jej nową historię – dodaje.

Nowa koszulka posiada białe rękawy, kołnierzyk typu V z haftem „Polska” w tylnej części. Na bokach znajdują się dodatkowe elementy z podwójnie naszywanego, czerwono-białego materiału, które rozszerzają się kiedy zawodnik jest w ruchu, zapewniając lepszą wentylację. Spodenki strojów domowych mają klasyczny czerwony kolor, uzupełniony wszytymi białymi pasami, będącymi kontynuacją linii na koszulce. Zestaw dopełniają nowe, również czerwone getry z białą grafiką w rejonie łydki.Kontrastowe zestawienie kolorystyczne, w którym spodenki oraz getry posiadają inną barwę niż koszulka, skupia uwagę na najszybszej części ciała – nogach. Pozwala to uzyskać dodatkowe wrażenie prędkości w trakcie ruchu.

W obu zestawach priorytetem było podkreślenie narodowych barw i symboli. Wyposażono je również w najnowsze rozwiązania technologiczne Nike.  Wśród najważniejszych można wymienić innowacyjną strukturę materiału oraz ekologiczne tkaniny. Dodatkowo koszulka jest o 5% lżejsza i odprowadza wilgoć o 25% szybciej, niż poprzednia.Polski strój wyjazdowy składa się z czerwonej koszulki, spodenek oraz getrów.

Oba komplety będą dostępne do zakupu na Nike.com i w sklepie Łączy Nas Piłka od 24 marca.

Więcej <<<<TUTAJ>>>>.

TAGI: Reprezentacja Polski, Nike, koszulka,

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności