Aktualności

Nieoceniony dwunasty zawodnik. Wysoka frekwencja kibiców na trybunach i przed telewizorami

Reprezentacja12.10.2017 

Ponad 273 tysiące kibiców – tyle wyniosła frekwencja na domowych meczach reprezentacji Polski na PGE Narodowym w eliminacjach mistrzostw świata 2018. Największe zainteresowanie wśród fanów biało-czerwonych wzbudził ostatni mecz z Czarnogórą, w którym nasza drużyna przypieczętowała awans na rosyjski mundial.

Marzeniem każdego kibica reprezentacji Polski jest dzisiaj możliwość wspierania drużyny narodowej z trybun PGE Narodowego. Pokazały to m.in. eliminacje mistrzostw Europy 2016, gdy podopieczni selekcjonera Adama Nawałki dawali mnóstwo radości swoim fanom, co przyciągało na wspaniały obiekt w Warszawie setki tysięcy ludzi. Tak było również w zakończonych eliminacjach mistrzostw świata 2018. Wsparcie naszego dwunastego zawodnika było zatem nieocenione!

Bardzo wysoka frekwencja tylko potwierdza, jak wielkie zainteresowanie budzi gra naszej drużyny narodowej. Pięć rozegranych meczów na PGE Narodowym i imponująca frekwencja, którą śmiało możemy szczycić się na tle Europy. W minionych eliminacjach mistrzostw świata najwięcej kibiców – ponad 57 tysięcy zjawiło się na decydującym meczu z Czarnogórą, a bardzo niewiele mniej kibiców przybyło na spotkanie z Rumunią.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także nasze rywalizacje z Kazachstanem i Danią – na trybunach PGE Narodowego zasiadło ponad 56 tysięcy fanów. Najmniej sympatyków biało-czerwonych obejrzało starcie z Armenią – prawie 45 tysięcy. Łączna frekwencja na domowych meczach w kwalifikacjach mistrzostw świata wyniosła ponad 273 tysiące kibiców, co daje średnią 54 tysiące osób na mecz!

Nie ulega żadnej wątpliwości, że PGE Narodowy jest domem naszej reprezentacji, co wielokrotnie podkreślał nie tylko Adam Nawałka, ale również jego podopieczni. Biało-czerwoni za kadencji obecnego selekcjonera na tym magicznym obiekcie w meczu o stawkę nie ponieśli ani jednej porażki!

W eliminacjach mistrzostw Europy w Warszawie zwyciężali czterokrotnie i tylko raz podzielili się punktami. W zakończonych kwalifikacjach mistrzostw świata za każdym razem zgarniali komplet „oczek”! – PGE Narodowy jest naszą twierdzą. Potrafimy tutaj grać świetnie, zawsze do samego końca. Umiemy zwyciężać, jesteśmy skuteczni i obyśmy byli jak najdłużej zespołem niepokonanym – mówi Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny PZPN.

Jak pokazują statystyki zainteresowanie meczami reprezentacji Polski jest ogromne – nie tylko na trybunach, ale również milionów kibiców przed ekranami telewizorów. – To tylko potwierdza, że jesteśmy krajem piłki nożnej. Ludzie utożsamiają się z reprezentacją Polski i bardzo w nią wierzą, dlatego chcą ją oglądać z bliska z trybun PGE Narodowego. To w końcu drużyna wszystkich Polaków – powiedział Maciej Sawicki.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży