Aktualności

Zaczęło się piłkarskie święto! Udany start gospodarzy

Reprezentacja14.06.2018 

Najważniejsza piłkarska impreza na świecie została rozpoczęta! Na Stadionie Łużniki w Moskwie ceremonię zainaugurował Anglik Robbie Williams, a później swój wokal dziesiątkom tysiącom kibiców zaprezentowała Rosjanka Aida Garifullina. Po zakończeniu występów na boisko wybiegły zespoły Rosji i Arabii Saudyjskiej. Gospodarze udanie zaczęli turniej – wygrali 5:0 po trafieniach Jurijego Gazińskiego, Dienisa Czeryszewa (dwa gole), Artioma Dziuby i Aleksandra Gołowina, przełamując wielomiesięczną niechlubną passę bez zwycięstwa.

Faworyzowani Rosjanie spotkanie z Arabią Saudyjską rozpoczęli dość ospale. To Saudyjczycy odważniej atakowali, szukali drogi do bramki, jednak za każdym razem brakowało wykończenia akcji. Do głosu zaczęli dochodzić znajdujący się pod wielką presją podopieczni Stanisława Czerczesowa.

Najpierw wynik spotkania w 12. minucie otworzył  Jurij Gaziński – po dośrodkowaniu w pole karne pokonał golkipera uderzeniem głową.  Jeszcze przed końcem pierwszej połowy po błędzie defensywy podwyższył Dienis Czeryszew. W 71. minucie trzeciego gola strzelił Artiom Dziuba. Kolejne bramki zdobywane przez Rosjan były coraz piękniejsze. Kapitalnym uderzeniem golkipera Arabii Saudyjskiej pokonał ponownie Dienis Czeryszew. W doliczonym czasie gry z rzutu wolnego na 5:0 wynik ustalił Aleksandr Gołowin.

Kolejnym rywalem reprezentacji Rosji będzie Egipt, z którym zagra 19 czerwca o godzinie 20:00 na Stadionie Kriestowskim. 15 czerwca o godzinie 14:00 na Stadionie Centralnym w Jekaterynburgu w grupie A do walki o punkty przystąpią zespoły Egiptu i Urugwaju.

Fot. East News

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności