Aktualności

Zbigniew Boniek: Czas tworzyć drużynę na kolejne lata

Reprezentacja24.06.2018 

– Dziś byliśmy po prostu piłkarsko słabsi od Kolumbii. Zaangażowania na pewno nie brakowało, ale tak to w sporcie bywa, że ktoś jest lepszy, a ktoś słabszy – powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

– Pewien etap w życiu tej drużyny się zakończył. Przez ostatnie cztery lata zrobiliśmy olbrzymi postęp, pamiętajmy, z jakiego poziomu startowaliśmy. Na EURO 2016 zagraliśmy świetnie, ale na mistrzostwach świata trzeba grać jeszcze lepiej. U nas tego brakowało, nie byliśmy w stanie wydobyć z siebie jeszcze więcej. Przed nami pół roku do rozpoczęcia eliminacji mistrzostw Europy i trzeba jak najlepiej wykorzystać ten czas. W międzyczasie mamy Ligę Narodów, traktujemy te rozgrywki bardzo poważnie, ale to będzie dla nas pewien poligon, na którym będziemy tworzyć zespół na kolejne lata.

– Wiemy, że teraz spadnie na nas ogromna krytyka, ale musimy być na nią gotowi, przyjąć ją z pokorą i zacząć odbudowę zespołu. Sport to całe moje życie. Trochę meczów w życiu przegrałem i bardzo tego nie lubię. Trudno jednak mieć pretensje do drużyny, gdy przeciwnik był po prostu lepszy. Jest mi bardzo przykro, ale Kolumbijczycy, mimo naszego maksymalnego zaangażowania, byli zwyczajnie poza naszym zasięgiem pod względem piłkarskim.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności