Aktualności

Robert Lewandowski: Brak gola nie boli, cieszy zwycięstwo drużyny

Reprezentacja28.06.2018 
– Dzisiaj udało się nam uratować honor. Pokazaliśmy, że ten system, w którym graliśmy, chyba leży nam najbardziej. Dobrze prezentowaliśmy się w ofensywie i pokazaliśmy, że potrafimy – powiedział po meczu z Japonią kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski.

– Chciałbym pogratulować Jankowi, że strzelił gola i Kamilowi za walkę. Cieszę się, że mógł wystąpić. Cała drużyna zagrała dobrze, ale Janek i Kamil zasługują na uznanie – dodał.

– Co do mojej sytuacji, dostałem kapitalne podanie od Kamila Grosickiego. Chciałem zablokować obrońcę i nadstawiłem nogę, ale nie wykorzystałem okazji. Może ta sytuacja będzie dla mnie nauczką, z której wyciągnę wnioski na przyszłość – powiedział.

– Nie boli mnie brak gola. Cieszę się, że wygraliśmy. Miałem świetną okazję, ale nie udało się. Indywidualne statystyki nie mają znaczenia, gdy zespół odpada z turnieju. Cieszę się, że pokazaliśmy charakter i to, że potrafimy grać w piłkę. Mamy zawodników, którzy mogą dalej pociągnąć drużynę. Pierwszy mecz zaważył na tym, że wracamy do domu – ocenił.

– Zespół czeka ewolucja, nie rewolucja. Mam nadzieję, że skuteczna, bo mamy wielu młodych, którzy pukają do reprezentacji i chcą w niej grać. Ci doświadczeni też będą, bo są potrzebni. Popełniliśmy błędy, ale mam nadzieję, że one nas nauczą i spowodują, że będziemy mądrzejsi, bardziej doświadczeni. W kolejnych eliminacjach to zaprocentuje – zakończył „Lewy”.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności