Aktualności

Mundial rozgrywa się nie tylko na boisku

Reprezentacja14.06.2018 

W Rosji już od kilku dni można wyczuć ekscytację, jaką wzbudza mundial. Zainteresowanie mediów drużynami, które wezmą udział w mistrzostwach świata jest naprawdę ogromne. Nie inaczej jest również z reprezentacją Polski, za którą do Soczi masowo ruszyli dziennikarze. To właśnie dla polskich, a także zagranicznych żurnalistów został przygotowany specjalny namiot, w którym tworzone będą najnowsze wiadomości o zespole trenera Adama Nawałki.  

Samo przygotowanie bazy treningowej i namiotu, w którym znajduje się Centrum Prasowe Reprezentacji Polski, było bardzo dużym przedsięwzięciem. Prace zostały rozpoczęte na początku roku, a w porównania do EURO 2016, przewiezienie całej infrastruktury było bardziej utrudnione, gdyż Rosja nie jest członkiem Unii Europejskiej. Co ciekawe z naszego kraju do Soczi wyruszyło sześć tirów ze sprzętem i wszystko musiało być skrupulatnie opisane, nawet najmniejsza śrubka (m.in. waga i przeznaczenie przedmiotu). Ponadto, wszystko co przyjechało do Soczi, w takiej samej ilości musi wrócić do Polski.

Budowa Centrum Prasowego trwała ponad dwa tygodnie, pracowały nad nim dwie ekipy. Jeden zespół wybudował halę, a drugi odpowiedzialny był za przygotowanie biało-czerwonej scenografii. W porównaniu do centrum, które było w La Baule we Francji, postanowiono zmniejszyć powierzchnię namiotu do 750 metrów kwadratowych z jednego powodu – dziennikarze znajdujący się na sali konferencyjnej po zakończeniu aktywności medialnych, nie muszą przenosić się do drugiego pomieszczenia.

Tuż obok Centrum Prasowego usytuowane jest boisko treningowe, na którym ćwiczą biało-czerwoni. Parametry murawy są na najwyższym poziomie, zgodnie z wytycznymi selekcjonera Adama Nawałki. Za przygotowanie boiska odpowiedzialny jest Gleb Gutijew, były wiceprezes drużyny FK Moskwa. To właśnie on czuwa nad tym, aby jakość boiska była jak najlepsza – trawa pielęgnowana jest codziennie. Aby zapewnić spokój i komfort przygotowań naszej drużynie boisko zostało otoczone wysokimi płotami z czerwonymi płachtami z logotypem PZPN. To, co na pierwszy rzut oka robi duże wrażenie, to przede wszystkim przepiękna sceneria. Sputnik-Sport Stadium usytuowany jest w pomiędzy pasmami lasów.

Nie ulega wątpliwości, że wybudowane Centrum Prasowe Reprezentacji Polski jest bardzo dobrym miejscem pracy dla dziennikarzy. W biało-czerwonym namiocie znajduje się wszystko, co potrzeba do pracy. Począwszy od szybkiego internetu, stanowisk pracy, dostępu do kilku telewizorów, na których można śledzić mistrzostwa, kończąc na strefie odpoczynku. Obiekt oficjalnie został otwarty w środę, zaraz po przylocie naszej drużyny narodowej do Soczi. Centrum Prasowe Reprezentacji Polski czynne jest każdego dnia w godzinach 10:00 – 23:00, a w dniu meczów biało-czerwonych godzinę dłużej. O komfort pracy dziennikarzy dbają pracownicy Polskiego Związku Piłki Nożnej i XS Events.

Jacek Janczewski, Soczi

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności