Aktualności

Bojowe nastawienie Kolumbijczyków. „Mecz z Polską jak finał”

Reprezentacja22.06.2018 
Najbliższy mecz reprezentacji Polski w niedzielę w Kazaniu będzie decydujący. Biało-czerwoni potrzebują punktów, aby przedłużyć szansę o awansie do fazy pucharowej mistrzostw świata. Z takim samym nastawieniem do konfrontacji podchodzić będą także Kolumbijczycy, którzy przed kilkoma dniami również zeszli z boiska pokonani. – Obydwie drużyny potrzebują zwycięstwa. Wyjdziemy na boisko i zagramy jakby to był finał – powiedział przed meczem z Polakami Radamel Falcao, jeden z liderów kolumbijskiego zespołu.

Kolumbijczycy, podobnie jak Polacy, nie sprostali oczekiwaniom i pierwszy mecz na rosyjskim mundialu nie ułożył się po ich myśli. Drużyna z Ameryki Południowej w meczu z Japonią już początku meczu musiała radzić sobie w dziesiątkę, gdy czerwoną kartką za zagranie ręką w polu karnym ukarany został Carlos Sanchez. Uderzenie z jedenastego metra pewnie wyegzekwował Shinji Kagawa. Jeszcze przed przerwą Kolumbii udało doprowadzić do wyrównania. Przy interwencji nie popisał się golkiper Japonii, a bramkę na swoim koncie zapisał Juan Quintero. Ostatecznie to Japończycy zapewnili sobie cenne trzy punkty. Niespełna kwadrans przed końcem golkipera pokonał Yuya Osako.

Sytuacja Kolumbii mocno się skomplikowała, po schodzących piłkarzach z boiska widoczny był zawód i ogromne rozczarowanie, bo przecież nie tak miało wyglądać pierwsze spotkanie na mundialu. Mimo porażki nie dramatyzował James Rodriguez, który w ostatnim czasie borykał się z problemami zdrowotnymi. – Zwycięzcy nie są zatrzymywani poprzez błędy, tylko podnoszą głowy i cierpliwie czekają na kolejną okazję, żeby coś zrobić lepiej. Ufam swojej drużynie – zaznaczył na mediach społecznościowych zawodnik grający na co dzień w Bayernie Monachium.

Decydujące będzie zatem najbliższe spotkanie w niedzielę w Kazaniu. Dla Kolumbijczyków porażka z Japonią to już przeszłość i jak zaznaczyli nasi rywale – wyciągnęli odpowiednie wnioski, a ich myśli są skierowane na drugim meczu. Na konferencji prasowej podkreślił to gwiazdor Kolumbii Radamel Falcao. – Przegraliśmy z Japonią, zdajemy sobie sprawę co zrobiliśmy źle i wiemy, jakich błędów musimy się wystrzegać. Zrobimy wszystko, żeby w meczu z Polską było lepiej. Przeżyliśmy wiele jako drużyna i w takich trudnych chwilach wszystko zależy od nas. Obydwie drużyny potrzebują zwycięstwa. Wyjdziemy na boisko i zagramy jakby to był finał. Albo oni, albo my – mówił klubowy kolega Kamila Glika.

Reprezentacja Kolumbii wymazała z głowy mecz z Japonią i zaczęła przygotowania do spotkania z Polską. W środę szkoleniowiec Jose Nestor Pekerman zarządził, że jego drużyna będzie trenowała w dwóch grupach. Część jego podopiecznych, którzy wystąpili w meczu z Azjatami, pracowała na siłowni, a pozostali piłkarze wzięli udział w zajęciach na boisku. W czwartek Kolumbijczycy w pełnym składzie trenowali w ośrodku treningowym Stadium Sviyaga w Tatarsanie. Z rana byli na siłowni, a po południu dla 23 zawodników został zaplanowany trening na murawie. W piątek nasi rywale do meczu z Polską przygotowywać się będą bez udziału mediów.

Fot. East News

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności