Aktualności

Maciej Rybus przedłużył kontrakt z Łokomotiwem Moskwa

Reprezentacja29.07.2020 
31-letni reprezentant Polski przedłużył kontrakt z wicemistrzem Rosji. W sierpniu Maciej Rybus rozpocznie czwarty sezon występów w Łokomotiwie Moskwa. Do tej pory rozegrał w nim 55 meczów w rosyjskiej ekstraklasie i siedem w Lidze Mistrzów.

Dla 55–krotnego reprezentanta Polski będzie to już dziewiąty sezon w Rosji. W styczniu 2012 roku trafił do Tierieka Groznego. Rozegrał w nim 101 spotkań i na rok odszedł do Olympique Lyon. Z Ligue 1 wrócił do rosyjskiej ekstraklasy, ale do Łokomotiwum który kupił Rybusa za około 1,t5 mln euro.

W moskiewskim klubie Polak dobrze się zadomowił. Choć trochę przeszkadzały mu kontuzje (przez trzy sezony pauzował w 27 spotkaniach), to gdy był zdrowy, zwykle wychodził w podstawowym składzie. W Łokomotiwie rozegrał do tej pory 55 meczów ligowych. 13 razy wystąpił w europejskich pucharach, w tym siedem razy w Lidze Mistrzów.


W zbliżającym się sezonie rosyjskiej ekstraklasy (mecz w Superpucharze ze Zenitem Sankt Petersburg zaplanowano już na 7 sierpnia) Rybus znów będzie grał w Łokomotiwie i może liczyć na kolejne występy w Lidze Mistrzów. Klub nie poinformował na jak długo podpisano kontrakt.

W zespole ze stolicy Rosji występuje też Grzegorz Krychowiak.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności