Aktualności

Maciej Rybus: Bardziej zgrani, bardziej doświadczeni

Reprezentacja14.06.2018 
Dwa lata temu w trakcie przygotowań do mistrzostw Europy Maciej Rybus doznał kontuzji, która wyeliminowała go z gry w turnieju. – To dla mnie dodatkowy bodziec. Teraz jestem zdrowy, przyjechałem na mundial, który jest rozgrywany w kraju w którym gram na co dzień. Ale to nie ma znaczenia, wszystko zweryfikuje boisko – mówi lewy obrońca reprezentacji Polski.

W czwartek w Moskwie odbywa się mecz otwarcia, w którym zagra Rosja z Arabią Saudyjską. – Znam większość piłkarzy reprezentacji gospodarzy, gram z nimi lub przeciwko nim w lidze rosyjskiej. Nastrój wokół ich kadry nie jest najlepszy, są mocno krytykowani. Ciąży na nich presja. Wydaje mi się jednak, że dzisiaj wygrają – mówi Maciej Rybus.

Piłkarz zapewnia, że reprezentanci zgrupowani w Soczi będą śledzili wydarzenia na mundialu. – Mamy specjalną salę w której możemy się zebrać, oglądać mecze i napić się kawy. O ile oczywiście będzie to czas wolny od treningów i zajęć – dodaje.

Jeszcze więc w dniu otwarcia będzie taka możliwość, ale w kolejnych dniach Polacy będą trenować popołudniami. W czwartek do sali konferencyjnej polskiego Media Center w Soczi przyszli prosto z zajęć w wysokiej temperaturze i duchocie, w kolejnych dniach ćwiczyć na boisku będą popołudniami, gdy mundial już na dobre się rozpocznie.

Dwa lata temu na mistrzostwach Europy nie było również Bartosza Bereszyńskiego, który mecze reprezentacji Polski oglądał w telewizji. – Dlatego tak ciężko jest mi porównać obecną reprezentację do tamtej – mówi. – Myślę, że ten zespół jest bardziej zgrany i bardziej doświadczony. Aż tak wiele zmian nie nastąpiło, ale wydaje mi się, że jesteśmy silniejsi – dodaje Rybus.

Bereszyński rozegrał pełne spotkanie z Litwą, wystąpił również w ubiegły piątek z Chile. – Wykonuję swoją ciężką pracę, nie czuję się wygranym zgrupowań. W głowie muszę mieć myśl, że w każdej chwili mogę wybiec na boisko pomóc drużynie. To moje nastawienie – mówi prawy obrońca.

Swój udział w mistrzostwach świata Polska rozpocznie we wtorek w Moskwie meczem z Senegalem. –Jako całość są mocnym zespołem, wszyscy w zasadzie występują w mocnych ligach. Skupiamy się na nich jak na drużynie, znamy ich mocne i słabe strony, które jeszcze będziemy analizować przygotowując się do spotkania – zapewnia Bereszyński.

<<<KADRA W SOCZI. MUNDIAL PRZEZ WSZYSTKIE PRZYPADKI>>>

W środę Polacy przylecieli do Soczi, gdzie czekało na nich miłe powitanie w hotelu, łącznie z lokalnym zespołem pieśni ludowych. – To klimaty podobne do naszych – uśmiecha się Bereszyński. – Powoli zaczynamy czuć atmosferę mistrzostw. A z dnia na dzień presja rozpoczynającego się mundialu będzie tylko rosła.

Michał Zachodny, Soczi

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności