Aktualności

Łukasz Piszczek: Glik zawsze wychodził z opresji obronną ręką

Reprezentacja13.06.2018 
Łukasz Piszczek był jednym z gości pierwszej konferencji prasowej reprezentacji Polski w Centrum Medialnym w Soczi. 33-letni obrońca ocenił postawę linii defensywnej bez Kamila Glika, a także zapewnił, że zawodnik AS Monaco za chwilę będzie do dyspozycji selekcjonera Adama Nawałki.

Kamil Glik z powodu kontuzji barku nie zagrał w dwóch ostatnich meczach towarzyskich reprezentacji Polski. 30-letni zawodnik przechodzi intensywną rehabilitację, ale nie będzie gotowy do gry na pierwsze spotkanie fazy grupowej mistrzostw świata z Senegalem. W meczach z Chile i Litwą zastępował go Jan Bednarek i zebrał bardzo dobre recenzje. – Nie chciałbym oceniać postawy samych defensorów, ponieważ to cała drużyna musi świetnie bronić, abyśmy wypadli pozytywnie. Uważam, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do mistrzostw świata i udowodnimy to w Rosji – zapewnił Piszczek i odniósł się do urazu Kamila Glika.– Cieszymy się, że do nas wrócił, ponieważ jest bardzo ważną częścią zespołu. Teraz Kamil ciężko pracuje, aby jak najszybciej wejść w trening z pełnym obciążeniem. Jest odpowiedzialnym facetem i na pewno zdaje sobie sprawę z tego, na jak odpowiedzialnej występuje pozycji. Jeśli Glik powie, że jest gotowy, to znaczy, że tak będzie. Znamy go bardzo dobrze, w życiu zmagał się z wieloma trudnościami, ale zawsze wychodził z nich obronną ręką. Tak będzie i tym razem – zakończył Łukasz Piszczek. 

Paweł Drażba, Soczi

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży