Aktualności

Łukasz Fabiański: Pozostaje ogromny niedosyt

Reprezentacja11.10.2018 
– Przy mądrzejszym zachowaniu przy straconych golach można było osiągnąć korzystniejszy rezultat. Uważam, że przy drugiej i trzeciej bramce sam mogłem lepiej interweniować. Mimo że przegrywaliśmy już 1:3, nie poddaliśmy się, a dążyliśmy do tego, aby nawiązać kontakt. Szkoda, że nie udało się strzelić trzeciego gola i zdobyć chociażby punktu – powiedział po przegranym 2:3 meczu Ligi Narodów z Portugalią bramkarz reprezentacji Polski, Łukasz Fabiański.

– Chcieliśmy się dzisiaj pokazać z jak najlepszej strony. Dobrze weszliśmy w mecz i szybko objęliśmy prowadzenie. Później jednak się nie popisaliśmy. Portugalia była lepsza w niektórych fragmentach gry, ale gdybyśmy lepiej zachowali się przy straconych golach, byłoby zupełnie inaczej. Nie lubię oceniać meczu na gorąco, ale uważam, że sam mogłem lepiej interweniować przy drugiej i trzeciej bramce. Pozostaje ogromny niedosyt, ponieważ mogliśmy osiągnąć korzystniejszy rezultat – powiedział Łukasz Fabiański.

– Pozytywy? Na pewno stały fragment gry to jest nasza silna strona i musimy ją pielęgnować. Po drugie – mimo że przegrywaliśmy już 1:3, drużyna się nie poddawała i starała się nawiązać kontakt. Podjęliśmy wyzwanie, próbowaliśmy grać w piłkę i stwarzaliśmy sobie sytuacje. Udało się strzelić gola na 2:3, lecz na wyrównane zabrakło już czasu. Szkoda, musimy ciężko pracować, aby w kolejnych meczach nasza gra wyglądała coraz lepiej – dodał na zakończenie bramkarz reprezentacji Polski.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności