Aktualności

[LIGA MISTRZÓW] Polacy poznali rywali. Rozlosowano pary ćwierćfinałowe i półfinałowe

Reprezentacja10.07.2020 
W piątek w Nyonie rozlosowano pary 1/4 i 1/2 finału rozgrywek Ligi Mistrzów 2019/2020. W rozgrywkach pozostały cztery zespoły, które w swoich kadrach mają polskich piłkarzy. Mecze ćwierćfinałowe oraz półfinałowe zostaną rozegrane odpowiednio w dniach 12-15 sierpnia oraz 18-19 sierpnia.

1/4 finału Ligi Mistrzów:

Manchester City/Real Madryt – Juventus FC/Olympique Lyon

RB Lipsk – Atletico Madryt

FC Barcelona/SSC Napoli – Bayern Monachium/Chelsea FC

Atalanta BC – Paris Saint-Germain

1/2 finału Ligi Mistrzów:

Zwycięzca ćwierćfinału 1 – Zwycięzca ćwierćfinału 3

Zwycięzca ćwierćfinału 2 – Zwycięzca ćwierćfinału 4

Finał Ligi Mistrzów:

Zwycięzca półfinału 2 – Zwycięzca półfinału 1

W rywalizacji zobaczymy Paris Saint-Germain (Marcin Bułka), Bayern Monachium (Robert Lewandowski), Juventus FC (Wojciech Szczęsny) i SSC Napoli (Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński). Tylko PSG pewne już jest udziału w ćwierćfinale. Bayern, Juventus oraz Napoli czekają jeszcze rewanżowe spotkania.Przypomnijmy, że trwa jeszcze faza 1/8 finału Ligi Mistrzów. Przez pandemię koronawirusa zostaną rozegrane jeszcze cztery spotkania, które odbędą się 7 sierpnia o godzinie 21:00.

Najbliżej z Polaków kolejnego etapu jest Robert Lewandowski, którego Bayern wygrał z Chelsea 3:0. Losy awansu nie zostały jeszcze przesądzone w meczu SSC Napoli z FC Barceloną, bo w pierwszym spotkaniu w Neapolu padł remis 1:1. Wynik musi gonić Wojciech Szczęsny, bo jego Juventus FC poniósł porażkę z Olympique Lyon 1:0.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności