[LIGA EUROPY] Zwycięskie Dynamo Kijów. Zespół Kędziory wygrał grupę

Reprezentacja07.12.2017

Dynamo Kijów udanie zakończyło fazę grupową Ligi Europy. W szóstej kolejce drużyna Tomasza Kędziory pokonała u siebie FK Partizan i wygrała grupę, powiększając swoją przewagę nad drugim zespołem do pięciu punktów. W kolejnym etapie rozgrywek zobaczymy również Jacka Góralskiego. Łudogorets Razgrad zremisował w wyjazdowym meczu z Hoffenheim 1:1 i nie musiał oglądać się na rezultat w drugim meczu grupy C.

Dynamo Kijów już dużo wcześniej zagwarantowało sobie udział w fazie pucharowej Ligi Europy, jednak do ostatniej kolejki toczyły się losy, kto zajmie pierwsze miejsce w grupie. Zespół Tomasza Kędziory w decydującym spotkaniu na Stadionie Olimpijskim w Kijowie pokonał FK Partizan 4:1. Najwięcej trafień dla gospodarzy padło padły w pierwszych dwóch kwadransach. Wynik otworzył Mykoła Moroziuk, a później dwukrotnie podwyższył Junior Moraes. Pod koniec pierwszej połowy, w doliczonym czasie gry, gościom udało się zdobyć bramkę z rzutu karnego – do siatki rywali trafił Marko Jevtovic. Ostatnie słowo należało jednak do Dynama. W 77. minucie hat-tricka zanotował Moraes, który wykorzystał „jedenastkę”.

Swoją grupę wygrał Łokomotiw Moskwa, który na zakończenie fazy grupowej Ligi Europy pokonał na wyjeździe FC Zlin 2:0. Łokomotiw, grający bez kontuzjowanego Macieja Rybusa, zwycięstwo zagwarantował sobie dopiero w końcówce spotkania. W 70. minucie wynik otworzył Aleksey Miranchuk, a chwilę później ustalił go Jefferson Farfan.

Szczęśliwie udział w fazie grupowej zakończył Łudogorets Razgrad Jacka Góralskiego. Przed meczem z TSG 1899 Hoffenheim drużynie mistrza Bułgarii wystarczał remis, bez potrzeby oglądania się na przebieg spotkania w drugim meczu grupy C, w którym Basaksehir rywalizował z Bragą. Sytuacja na początku się nieco skomplikowała, bo to niemiecki zespół zdobył pierwszą bramkę, a jej autorem był Philipp Ochs. Drużynie Góralskiego udało się jednak doprowadzić do wyrównania za sprawą Wandersona i mecz zakończył się wynikiem 1:1, który dał awans Łudogoretsowi z drugiego miejsca.