Aktualności

Leeds chce utrzymać pozycję lidera. „Trzy punkty są naszym obowiązkiem”

Reprezentacja11.01.2019 

W Championship kandydatów do awansu na najwyższy szczebel rozgrywkowy jest kilku. Na pozycji lidera jest Leeds United, ale pod zespołem Mateusza Klicha są zespoły, które stać na bezpośredni awans. Walczy także Norwich City, Sheffield United, West Bromwich Albion, Middlesbrough czy Derby County. Dzisiaj dojdzie do starcia Leeds z Derby.  

Leeds United zupełnie inaczej rozpoczęło rozgrywki Championship niż w ubiegłym sezonie. W kampanii 2017/2018 zaczęło się zdumiewająco, bo „Pawie” wygrywały, ale później z meczu na mecz ich forma zaczęła słabnąć. Ostatecznie zajęły 13. miejsce w tabeli i marzenia o awansie do Premier League trzeba było odłożyć na kolejny rok. Leeds w tym sezonie to już zupełnie inny zespół. Głównie za sprawą Marcelo Bielsy, pod którego wodzą jego podopieczni spisują się bardzo dobrze. Wiatr w żagle chwycił także Mateusz Klich.

Polak odgrywa jedną z kluczowych roli w Leeds. Ma zapewnioną regularną grę i szybko zaskarbił sobie sympatię kibiców z Leeds. Ogromna w tym rola Marcelo Bielsy, który objął funkcję szkoleniowca przed rozpoczęciem sezonu. – Trener powiedział mi czego ode mnie oczekuje. Zaznaczył również, co mu się nie podoba w mojej grze. Oczekuje ode mnie tego, żebym na boisku reagował i poruszał się szybciej. Nie tylko, gdy jestem w posiadaniu piłki, ale także bez niej. Uświadomił mi, że również, że nie wykorzystuję swego potencjału w stu procentach. Pokazywał mi też kilka materiałów wideo z moich gier sparingowych. Nie musiał mnie zachęcać do ciężkiej pracy – mówił Mateusz Klich w rozmowie z TVP Sport.

Leeds United znajduje się w samym czubie tabeli i na tę chwilę jest jednym z głównych faworytów do awansu do Premier League. Choć forma zespołu Marcelo Bielsy w ostatnich dwóch spotkaniach nieco wyhamowała, to pozycja lidera została zachowana. Przewaga punktowa pozostała jednak niewielka, a bój o Premier League zapowiada się bardzo emocjonująco. W dzisiejszym spotkaniu Leeds po dwóch przegranych spotkaniach zagra z Derby County. – Musimy wygrać ten mecz. Nie mamy żadnych wymówek, by nie odnieść zwycięstwa. Ponieśliśmy dwie porażki z rzędu i teraz nie możemy pozwolić sobie na ponowną utratę punktów – mówił trener Marcelo Bielsa na przedmeczowej konferencji prasowej.

Pierwsze spotkanie na początku sierpnia zakończyło się przekonującym zwycięstwem Leeds 4:1. Jedną z bramek zdobył Mateusz Klich. Polak również dołożył asystę. – Nasz rywal to zupełnie inna drużyna, z którą mieliśmy do czynienia pięć miesięcy temu. Teraz to znacznie lepsza ekipa i uważam, że w spotkaniu z nami będzie bardzo wymagająca – zaznaczył argentyński szkoleniowiec. Ewentualne zwycięstwo dałoby pięciopunktową przewagę nad drugim Norwich City i siedmiopunktową nad Sheffield United. – Zwycięstwo z Derby County jest dla nas obowiązkiem – dodał Marcelo Bielsa. Początek meczu na Elland Road o godzinie 20:45.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności