Aktualności

Krzysztof Piątek: Szkoda, że moja bramka nic nie dała

Reprezentacja12.10.2018 
Trwa fantastyczna passa Krzysztofa Piątka. 23-letni napastnik otworzył wynik meczu z Portugalią, wykorzystując dobre dośrodkowanie na dalszy słupek Rafała Kurzawy. – Bramka cieszy, szkoda tylko, że przegraliśmy, bo ostatecznie nic nam nie dała – skomentował swoje debiutanckie trafienie w narodowych barwach wychowanek Lechii Dzierżoniów.

Trener Jerzy Brzęczek na mecz z Portugalią przygotował plan zakładający współpracę Roberta Lewandowskiego oraz Krzysztofa Piątka. Kapitan reprezentacji Polski rozegrał przeciwko Portugalii setny mecz z orłem na piersi, dla superstrzelca Genui był to dopiero drugi występ. – Jak grało nam się razem? Na początku najważniejsze było to, żebyśmy nie wchodzili sobie w drogę. Musimy jeszcze doszlifować naszą współpracę. Wiem, że Robert to bardzo doświadczony zawodnik i może mi bardzo pomóc – tłumaczy Piątek, który do zdobycia pierwszego gola w reprezentacji potrzebował dwóch spotkań. Gol przeciwko Portugalczykom nie smakuje jednak tak dobrze, jakby chciał.

– Przegraliśmy mecz, dlatego czuję spory niedosyt. Bramka oczywiście cieszy, ale ostatecznie nic nam nie dała. Cały czas staram się poprawiać mankamenty w swojej grze. W pierwszej połowie parę razy mogłem lepiej utrzymać się przy piłce. W drugiej wyglądało to już lepiej, ale nie przekładało się to niestety na sytuacje bramkowe – dodał 23-letni napastnik.

Piątek zdradził też, jaki był plan trenera na współpracę pomiędzy dwójką napastników w meczu z Portugalią. –W pierwszych minutach to Robert miał częściej schodzić po piłkę. Tak się dogadaliśmy, tak też przekazywał nam trener. Ja zostawałem wyżej i miałem wychodzić na prostopadłe piłki. W drugiej połowie to Robert był tym najbardziej wysuniętym zawodnikiem. Przeszliśmy na system 4-4-2, ja schodziłem bardziej do defensywy. Nie stworzyliśmy dziś wielu sytuacji, ale trzeba pamiętać, że graliśmy z trudnym rywalem, mistrzem Europy – przekonuje Krzysztof Piątek.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności