Aktualności

Krzysztof Piątek: Potrzebowałem takiego meczu

Reprezentacja17.11.2019 

Biało-czerwoni wygrali grupę eliminacji mistrzostw Europy. Pozycję lidera podopieczni Jerzego Brzęczka zapewnili sobie wygranym meczem z Izraelem w Jerozolimie. Udział w komplecie punktów miał Krzysztof Piątek, który wpisał się na listę strzelców w drugiej połowie. – Po prostu robię swoje. Czuję się coraz lepiej i ciężko na to pracuję, żeby być znowu skutecznym – powiedział po meczu Piątek.

Pierwsza połowa w wykonaniu biało-czerwonych była bardzo dobra. Polacy przeważali i nie pozwalali Izraelczykom na jakiekolwiek zagrożenie w polu karnym. – Mieliśmy bardzo dobry plan taktyczny, udawało nam się odcinać od piłek kapitana Izraela. Robiliśmy to skutecznie, także boczni obrońcy mieli spore kłopoty z naszymi zawodnikami. Nie potrafili sobie radzić z piłką. To spowodowało, że trener rywali musiał zmienić ustawienie w drugiej połowie – powiedział Krzysztof Piątek.

Wiele prób mieli Polacy, zwłaszcza w pierwszej połowie, która powinna zakończyć się wyższym rezultatem. Biało-czerwoni dopięli jednak swego zaraz po zmianie stron. Upragnioną bramkę strzelił Piątek, dla którego było to trafienie numer pięć w barwach narodowych. – Bardzo cieszę się, że trener dał mi szansę. Myślę, że na nią zasługiwałem. Strzelałem dużo ważnych goli dla reprezentacji w tych eliminacjach i udało mi się dołożyć kolejne trafienie. Potrzebowałem takiego meczu. Wiedziałem, w którym miejscu piłka może spaść. Dobrze stanąłem przy dośrodkowaniu „Ziela”, poszedłem za piłką i strzeliłem gola – zakończył napastnik.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności