Aktualności

Krystian Bielik zerwał więzadło! „Czeka go pół roku przerwy”

Reprezentacja14.01.2020 
Krystian Bielik doznał poważnie wyglądającego urazu w meczu Premier League 2 pomiędzy Derby County U-23 a Tottenhamem Hotspur U-23. Polak w 18. minucie został zniesiony na noszach. Pierwsze doniesienia sugerowały że mógł nawet zerwać więzadła i tę diagnozę potwierdziły szczegółowe badania przeprowadzone we wtorek. – Niestety, ale Krystiana czeka około pół roku przerwy w grze – powiedział nam Jacek Jaroszewski, lekarz reprezentacji Polski. Bielik, który na co dzień występuje w pierwszej drużynie Derby w Championship, tym razem grał w zespole rezerw z uwagi na trzy mecze zawieszenia za czerwoną kartkę, którą obejrzał w starciu z Charltonem. Wszystko po to, aby utrzymać formę i za chwilę znowu pomóc kolegom z pierwszego zespołu.

22-letni Polak nie zagrzał jednak długo miejsca na murawie w meczu młodzieżowej Premier League. W 18. minucie spotkania doszło do fatalnego zdarzenia. Bielik po jednym ze starć musiał opuścić boisko na noszach i nie wrócił już na plac, zastąpił go Archie Brown. Pierwsze doniesienia mówiły nawet o zerwaniu więzadła w kolanie, co oznaczałoby długą przerwę w grze. Diagnozę potwierdziły szczegółowe badania przeprowadzone we wtorek. – Niestety, ale Krystian zerwał więzadło krzyżowe przednie (ACL). Powrót do gry po zabiegu potrwa około pół roku – poinformował nas Jacek Jaroszewski, lekarz reprezentacji Polski.

Bielik rozegrał w tym sezonie 20 meczów w Championship i jedno spotkanie w pucharze kraju. Za swoje występy był bardzo chwalony, zbierał dobre noty, co zaowocowało powołaniem do pierwszej reprezentacji Polski. Urodzony w Koninie zawodnik pozostawił po sobie świetne wrażenie już po mistrzostwach Europy U-21 rozegranych we Włoszech i dostał szansę gry w trzech meczach eliminacji EURO 2020: ze Słowenią, Austrią i Izraelem. Zdał egzamin i z selekcjoner Jerzy Brzęczek wielokrotnie podkreślał, że chce dalej na niego stawiać.

Poważna kontuzja odniesiona w meczu z Tottenhamem Hotspur U-23 najprawdopodobniej zakończy jednak dla Bielika grę w tym sezonie i nie pozwoli wystąpić na mistrzostwach Europy 2020.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności