Aktualności

Kolejne ligi wracają do gry. Kiedy zobaczymy w akcji biało-czerwonych?

Reprezentacja04.06.2020 
Kolejne bardzo dobre informacje napływają ze świata futbolu. Jako pierwszej rozgrywki udało się odmrozić Bundeslidze, co przyniosło pozytywne efekty. Fani znowu mogą zacząć emocjonować piłką nożną na żywo. Zaraz po naszych zachodnich sąsiadach mecze zaczęły odbywać się w Polsce, a niedługo na trybunach pojawią się w ograniczonej liczbie kibice. Trwa przywracanie kolejnych lig, w których występują biało-czerwoni. Kiedy zobaczymy ich w grze?

Pandemia koronawirusa na bardzo długo sparaliżowała futbol w Europie. Do tego stopnia, że w niektórych państwach niestety zdecydowano o zakończeniu rywalizacji. Między innymi nie zagra już Kamil Glik i AS Monaco w Ligue 1. Nie będzie meczów również w Holandii i Belgii. Po długim oczekiwaniu i przygotowaniu specjalnych procedur drogę innym państwom przetarły Niemcy. Udało się wrócić do rozgrywania meczów w Polsce. Kolejne ligi także czekają na start. Już niedługo wracają rozgrywki w Chorwacji.

W najbliższy weekend w Chorwacji zostaną rozegrane mecze 27. kolejki 1.HNL, a jako pierwsi po kilkudziesięciodniowej przerwie zmierzą się ze sobą Hajduk Split i Inter Zapresić. Dinamo Zagrzeb, w którym występuje Damian Kądzior, zagra dzień później i podejmie NK Varazdin.

Na kolejne ligi, w których występują biało-czerwoni, trzeba będzie poczekać jeszcze dwa tygodnie. Władze Premier League przedstawiły oficjalny termin powrotu. Kolejkę na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Anglii mają zacząć spotkania Aston Villi z Sheffield United oraz Manchesteru City z Arsenalem. Kilka dni później wznowić rozgrywki mają w Championship. Zbliża się również termin powrotu we Włoszech. W Serie A, w której występuje najwięcej Polaków za granicą, wystartować ma 20 czerwca.  

Powroty lig biało-czerwonych:

1.HNL (Chorwacja) – 5 czerwca

Premier League (Anglia) – 17 czerwca

Premier Liga (Rosja) – 19 czerwca

Championship (Anglia) – 20 czerwca

Serie A (Włochy) – 20 czerwca

MLS (USA) – nie przedstawiono oficjalnego terminu

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności