Aktualności

Klich podpisał nowy kontrakt z Leeds. „To dla nas naprawdę bardzo ważny zawodnik”

Reprezentacja09.11.2019 
Pomocnik reprezentacji Polski Mateusz Klich podpisał nową umowę z Leeds United. Kontrakt będzie obowiązywał do 2024 roku. „To dla nas naprawdę bardzo ważny zawodnik” – mówią w klubie z Elland Road.

Klich trafił do Leeds w 2017 roku. Później odszedł na wypożyczenie do Utrechtu, a kiedy wrócił, wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie angielskiego zespołu. Nowy menedżer Marcelo Bielsa od razu postawił na Polaka, a ten wykorzystał szansę. Co ciekawe, od powrotu do klubu, Klich rozpoczynał wszystkie spotkania od pierwszej minuty. W poprzednim sezonie Polak zdobył 10 bramek i popisał się ośmioma asystami, a teraz, po piętnastu kolejkach Championship, ma na koncie gola i jedno ostatnie podanie.


Klich jest również regularnie powoływany do reprezentacji Polski za kadencji Jerzego Brzęczka. W eliminacjach mistrzostw Europy 2020 zagrał w siedmiu z ośmiu spotkań. W ostatnim starciu z Macedonią Północną siedział na ławce rezerwowych, ale znacznie przyczynił się do zapewnienia awansu na EURO.29-letni pomocnik znalazł się także w kadrze na ostatnie spotkania eliminacyjne z Izraelem (16 listopada w Jerozolimie) i Słowenią (19 listopada na PGE Narodowym w Warszawie).

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności