Aktualności

Kamil Jóźwiak po debiucie w Derby County. „Cieszę się, że tutaj trafiłem”

Reprezentacja19.09.2020 
W środku tygodnia podpisał kontrakt, a w sobotę już zadebiutował w nowych barwach klubowych. Kamil Jóźwiak w drugiej kolejce Championship wyszedł nawet w podstawowym składzie na mecz z Luton Town, a szkoleniowiec Derby County Phillip Cocu polskiemu zawodnikowi dał rozegrać 88 minut. Drużyna „The Rams” niestety poniosła porażkę, ale Jóźwiak zaznaczył swoją obecność na boisku, ponieważ zanotował asystę przy wyrównującej bramce.

Kamil Jóźwiak hucznie został zaprezentowany jako nowy zawodnik przez media społecznościowe Derby County, a Polak od razu przystąpił do treningów pod okiem szkoleniowca Phillipa Cocu. – Pierwsze wrażenia w Derby oceniam bardzo pozytywnie. Wszystko jest tutaj na najwyższym poziomie. Mamy świetne warunki w bazie treningowej, fajny stadion. Zostałem również dobrze przyjęty przez drużynę, co bardzo mnie cieszy. Uważam, że przyjście do Derby było bardzo dobrą decyzją – opisuje Kamil Jóźwiak.   

Reprezentant Polski od razu został włączony do kadry meczowej, a co więcej, otrzymał szansę zadebiutowania w ekipie Derby County. W drugiej kolejce Championship jego zespół mierzył się na wyjeździe z Luton Town. – Cały czas byłem w rytmie meczowym, więc przeczuwałem, że mój występ będzie bardzo możliwy. O debiucie i wyjściowym składzie coraz bardziej zacząłem przekonywać się po treningach z drużyną. Tak też później się stało, bo wyszedłem od pierwszej minuty na spotkanie z Luton – mówi Jóźwiak.  

Jóźwiak zanotował udział przy golu wyrównującym, ale asysta Polaka niestety nie dała punktów Derby, bo w końcówce Luton strzeliło zwycięskiego gola. – Niestety bardzo nieszczęśliwie przegraliśmy. Po słabym początku, łatwo straconej bramce, wzięliśmy się w garść i udało nam się odrobić straty. Byliśmy stroną dominującą, więc ta porażka boli jeszcze bardziej. Zebrałem pierwsze doświadczenia w nowej lidze. Od razu dało się zauważyć, że rozgrywki w Championship są bardziej wymagające. Można powiedzieć, że takie przetarcie miałem na zgrupowaniu reprezentacji Polski, gdzie ten poziom był wyższy i można było sprawdzić się z silnymi rywalami – zakończył Jóźwiak.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności