Aktualności

Kamil Glik: Mamy predyspozycje, aby pojechać na EURO 2020

Reprezentacja18.03.2019 
– Ta grupa zawodników, która jest obecnie na zgrupowaniu reprezentacji, ma predyspozycje do tego, aby pojechać na mistrzostwa Europy w 2020 roku i rozegrać dobry turniej. Jestem o tym przekonany. Atmosferę w drużynie i wszystko to, co się dzieje wokół kadry, przede wszystkim budują jednak wyniki – powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie Kamil Glik, obrońca reprezentacji Polski.

Kamil Glik o…

Duecie środkowych obrońców na mecze z Austrią i Łotwą:
Nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie, kto zagra. Czuję się już znacznie lepiej i jestem do dyspozycji trenera. Za kadencji poprzedniego selekcjonera najczęściej grałem w parze z Michałem Pazdanem i dobrze się nam współpracowało. Teraz więcej szans dostaje Jan Bednarek, który coraz lepiej radzi sobie w klubie i jest w wysokiej formie. Decyzję co do personaliów będzie należała do trenera Brzęczka.Atmosferze i potencjale drużyny:
Ta grupa zawodników, która jest obecnie na zgrupowaniu reprezentacji, ma predyspozycje do tego, aby pojechać na mistrzostwa Europy w 2020 roku i rozegrać dobry turniej. Jestem o tym przekonany. Atmosferę w drużynie i wszystko to, co się dzieje wokół kadry, przede wszystkim budują jednak wyniki.

Swojej formie:
Ten sezon nie jest łatwy dla mnie i Monaco, wiele się wydarzyło w ostatnich miesiącach, jeżeli chodzi o sprawy klubowe. Najważniejsze jednak, że w końcu wyszli z kryzysu i zaczęliśmy wygrywać, zdobywać punkty. Jestem przekonany, że ten sezon jest przejściowy i Monaco niedługo wróci do swojej właściwe miejsce w lidze francuskiej. Gram w wielkim klubie i jestem z tego dumny. Robię wszystko, co w mojej mocy, aby pomagać drużynie w osiąganiu jak najlepszych wyników.

Reprezentacji Austrii:
Oglądałem skróty meczów Austriaków. To bardzo solidna drużyna, mocno idzie na piłkę. W Wiedniu kluczowa dla nas będzie sfera fizyczna i mentalna.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności