Aktualności

[WIDEO] Jerzy Brzęczek: Wykonaliśmy swoje zadanie

Reprezentacja19.11.2019 
Reprezentacja Polski udanie zakończyła eliminacje EURO 2020. W ostatnim spotkaniu biało-czerwoni pokonali Słowenię 3:2 po bramkach Sebastiana Szymańskiego, Roberta Lewandowskiego i Jacka Góralskiego. – Jest wiele pozytywnych rzeczy po tych eliminacjach. Awansowaliśmy na turniej, wypełniliśmy swoje zadanie. Teraz przed nami odpoczynek, a potem ciężka praca – powiedział po meczu selekcjoner Jerzy Brzęczek.

O grze w defensywie i Kamilu Gliku:

Wstępna diagnoza to złamany nos Kamila Glika. Nie do końca mogę zgodzić się z tym, że nasza defensywa była mało agresywna. Zdajemy sobie sprawę jak ważną postacią jest Glik w obronie, ale przy straconych bramkach popełniliśmy inne błędy. To oczywiście materiał do pracy i analizy. Z drugiej strony w tych eliminacjach w dziesięciu meczach straciliśmy tylko pięć bramek. Myślę, że ta średnia nie jest najgorsza, ale nadal musimy nad tym pracować, by tracić jak najmniej goli.

O zakończonych eliminacjach:

Myślę, że jest wiele pozytywnych rzeczy. Udało nam się awansować na mistrzostwa Europy. zdobyliśmy 25 punktów, osiem meczów zwycięskich, jeden remis i porażka. Nie możemy narzekać. Wypełniliśmy swoje zadanie. Teraz przed nami odpoczynek, a potem już ciężka praca.

O kadrze na EURO 2020:

Na mistrzostwa Europy może pojechać tylko 23 zawodników. Mamy już szkielet tej reprezentacji i dobrą atmosferę. Czekamy również na tych, którzy w następnych miesiącach mogą zaskoczyć i będą pukać do drzwi kadry.

O Sebastianie Szymańskim:

Myślę, że Sebastian w ostatnich meczach zaprezentował bardzo duże umiejętności, o których już wiedzieliśmy wcześniej. Najpierw grał na mistrzostwach Europy we Włoszech. Nie powołałem go, bo nie chciałem burzyć tej drużyny. To ważne, żeby zbierać doświadczenie. Teraz jest w mojej kadrze i gra w podstawowym składzie. Ma poukładane w głowie i myślę, że drużyna narodowa będzie miała dużo radości z tego młodego człowieka.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności