Aktualności

Jerzy Brzęczek: Wykonaliśmy bardzo dobrą pracę

Reprezentacja10.06.2019 

Zupełnie inaczej zaprezentowała się reprezentacja Polski i wywalczyła najwyższe zwycięstwo za kadencji trenera Jerzego Brzęczka. Biało-czerwoni mają po czterech spotkaniach dwanaście punktów i wykonali duży krok w kierunku mistrzostw Europy. – To dzisiejsze spotkanie bardzo dobrze nam się ułożyło. Widać było dużo jakości, co utwierdziło mnie, że nasza praca od pierwszego zgrupowania jest słuszna – powiedział po meczu selekcjoner Jerzy Brzęczek.

O innym obliczu reprezentacji niż w meczu z Macedonią Północną:

W Macedonii Północnej zespół dużo biegał, w sumie przebiegliśmy 112 kilometrów, a nasz rywal 106. To pokazuje nasze zaangażowanie. W Skopje popełnialiśmy dużo błędów, a w Warszawie już nie. Lepiej wyglądaliśmy pod względem taktycznym, zaprezentowaliśmy się o wiele lepiej. Przy bezbramkowym remisie Izraelczycy tworzyli groźne sytuacje, ale obroniliśmy się. Później strzeliliśmy gola na 1:0 i już po zmianie stron zaczęliśmy kontrolować przebieg wydarzeń. W odpowiednich momentach zdobywaliśmy także bramki, co mnie cieszy. Nie było wielu zmian w porównaniu do poprzedniego meczu. To świadczy, że praca wykonana podczas tego zgrupowania była bardzo dobra.

O ustawieniu Piotra Zielińskiego na innej pozycji:

Uważam, ze nie ma znaczenia, na jakiej pozycji występuje. Zdecydowaliśmy ze sztabem, żeby ustawić go na prawej stronie. Widać było u niego ochotę do gry, także u pozostałych zawodników. Jestem z tego bardzo zadowolony.

O grze dwoma napastnikami w kolejnych meczach:

Ten mecz nie wyjaśnił nam czy w kolejnych rywalizacjach będziemy grać na dwóch napastników. Naszym atutem jest to, że możemy zmieniać systemy w trakcie gry. W ten sposób możemy stwarzać więcej problemów naszemu przeciwnikowi. Zdajemy sobie sprawę z tego, że mając takich napastników, to ogromna korzyść dla naszej drużyny. Będziemy robić wszystko, żeby ich potencjał został wykorzystywany.  

O tym czy reprezentacja Polski zagrała najlepszy mecz za jego kadencji:

Jeśli patrzymy na końcowy rezultat, to oczywiście można mówić, że to najlepsze spotkanie za mojej kadencji. Dobrze prezentowaliśmy także w meczach w Bolonii i Guimaraes. To dzisiejsze spotkanie bardzo dobrze nam się ułożyło. Widać było dużo jakości, co utwierdziło mnie, że nasza praca od pierwszego zgrupowania jest słuszna. Mam świadomość, że budowanie zespołu nie jest koncertem życzeń. Na to trzeba czasu. Musieliśmy przeżyć różne chwile. Dobre i złe, żeby drużyna zrozumiała się i wspólnie rosła.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności