Aktualności

Jerzy Brzęczek: Wszyscy będą przygotowani i w pełni sił na Portugalię

Reprezentacja10.10.2018 
– Poprzedni dzień był ciężki, bo mieliśmy natężenie czasowe – dwie jednostki treningowe, a nie zawsze to robimy. Przed nami ważne spotkanie, dlatego zdecydowaliśmy się na dwa treningi. To była dobra decyzja, bo były to dobre zajęcia. Wszyscy będą przygotowani, żeby wyjść w pełni sił i zagrać z silnym przeciwnikiem – powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej trener Jerzy Brzęczek.

O lewej obronie:

Patrzymy tylko na zawodników, których powołaliśmy na zgrupowanie. Nie ma z nami Maćka Rybusa. Koncentrujemy się tylko na zawodnikach, którzy są tutaj. Jest opcja, że Bartosz Bereszyński wystąpi na lewej obronie. Wszystkie decyzje zostaną przekazane przed rozpoczęciem spotkania z Portugalią.

O reprezentacji Portugalii i braku Cristiano Ronaldo:

Portugalia ma wielu wspaniałych piłkarzy w swojej kadrze. Ronaldo nie zagrał w meczu z Włochami, ale cały zespół prezentował się bardzo dobrze. Podchodzimy przede wszystkim z szacunkiem do przeciwnika. Wystąpimy na własnym stadionie i będziemy robić wszystko, żeby zejść z boiska jako zwycięzca.

O grze dwoma napastnikami:  

Zarówno Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek i Arkadiusz Milik są w bardzo dobrej dyspozycji. To bardzo ważne zadanie, żeby stworzyć różne warianty, nałożyć odpowiednią taktykę, aby zawodnicy dobrze się rozumieli i prezentowali. Zawsze można przed meczem dyskutować, ale później jest boisko, przeciwnik i różne sytuacje. Dopiero po spotkaniu można powiedzieć czy wybrana decyzja była słuszna. Robert i Krzysiek mają wiele wspólnego. Patrząc jak Robert gra w klubowej drużynie – wychodzi w boczne sektory i pokazuje się pod grę. Jest uniwersalnym piłkarzem. Każda opcja możliwa.

O przebiegu poprzednich treningów i Kamilu Grosickim:

Cieszę się, że Kamil zaczął występować w swojej drużynie klubowej. To bardzo pozytywna osoba, która jest zawsze zaangażowana. Poprzedni dzień był ciężki, bo mieliśmy natężenie czasowe – były dwie jednostki treningowe, a nie zawsze to robimy. Przed nami ważne spotkanie, dlatego zdecydowaliśmy się na dwa treningi. To była dobra decyzja, bo były to dobre zajęcia. Wszyscy będą przygotowani, żeby wyjść w pełni sił i zagrać z silnym przeciwnikiem.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności