Aktualności

Jerzy Brzęczek: Popełniliśmy zbyt wiele prostych błędów

Reprezentacja11.10.2018 

Reprezentacja Polski poniosła porażkę 2:3 z Portugalią w drugim meczu rozgrywek Ligi Narodów. – Dwie bramki dla rywali padły po naszych błędach. Pierwsza z nich została stracona po złym ustawieniu. Przy drugiej nie mogliśmy sobie pozwolić, żeby zawodnik tak uciekał w stronę bramki. Popełniliśmy zbyt wiele prostych błędów. Nie można mówić tylko o linii obrony, bo wpływ na to ma także cały zespół – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener Jerzy Brzęczek.

O Bartoszu Bereszyńskim i formacji defensywnej:

Bartosz Bereszyński niestety doznał urazu po zderzeniu z przeciwnikiem. Pytaliśmy go czy może grać, ale kręciło mu się w głowie, narzekał na bóle. Jego dyspozycja nie była odpowiednia, więc zdecydowaliśmy, że w przerwie zostanie zmieniony. Dwie bramki dla rywali padły po naszych błędach. Pierwsza z nich została stracona po złym ustawieniu. Przy drugiej nie mogliśmy sobie pozwolić, żeby zawodnik tak uciekał w stronę bramki. Popełniliśmy zbyt wiele prostych błędów. Nie można mówić tylko o linii obrony, bo wpływ na to ma także cały zespół.

Trzeci gol spowodował, że w drużynie pojawił się moment załamania. Ale dokonaliśmy dwóch zmian, które dały impuls. Przeszliśmy na inny system, zaczęliśmy tworzyć sytuacje strzeleckie i udało nam się zdobyć bramkę kontaktową. Mamy świadomość z jakim przeciwnikiem graliśmy. Niektóre elementy były decydujące, bo po stracie piłki w środkowej strefie, Portugalczycy od razu zaczynali groźne kontry.

O pozytywach:

W meczu z Portugalią zagraliśmy w innym systemie. W pierwszych 30. minutach mieliśmy wiele dobrych zachowań, odbiorów piłki i udało nam się wyjść na prowadzenie. Mogliśmy strzelić kolejnego gola przy akcji Rafała Kurzawy, który zagrywał do Roberta Lewandowskiego, ale sędzia pokazał spalonego. To niuanse, które decydują później o losach meczu.

 

 

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności