Aktualności

[WIDEO] Jerzy Brzęczek: Podstawowym zadaniem było zwycięstwo

Reprezentacja10.10.2019 
Reprezentacja Polski sięgnęła po komplet punktów w Rydze po trzech bramkach Roberta Lewandowskiego. Naszym kolejnym przeciwnikiem będzie Macedonia Północna w Warszawie. – Podstawowym zadaniem było zwycięstwo, co zostało zrealizowane. Teraz wracamy do kraju, musimy się zregenerować i zacząć przygotowania do następnego spotkania – powiedział po meczu z Łotwą trener Jerzy Brzęczek.

O stylu reprezentacji Polski w meczu z Łotwą:

Naszym podstawowym zadaniem było zwycięstwo. Bardzo dobrze udało nam się wejść w mecz, czyli z wysokim pressingiem, odbieraliśmy piłkę, były ciekawe kombinacje i szybko podwyższyliśmy. Mieliśmy bardzo dobre momenty, ale gdzieś od 30. minuty zaczęliśmy się błędnie ustawiać taktycznie. To powodowało, że nie było już takiej płynności. Po zmianie stron akcji przez nas stwarzanych było już więcej. Cieszymy się ze zdobytych bramek, ale mogło być ich więcej. Były chwile pozytywne, ale też negatywne zachowania. Teraz wracamy do kraju, musimy się zregenerować i już niedługo mecz z Macedonią Północną. Znamy sytuację w tabeli.O oczekiwaniach od reprezentacji Polski:

Zdajemy sobie sprawę, jakie są od nas oczekiwania. Wiemy, że poziom naszej gry nie zawsze był zadowalający i nie wyglądał tak, jaki byśmy chcieli. Widzę jednak zaangażowanie zawodników na treningach. Jestem przekonany, że ten czas przepracowany na zajęciach będzie działał na korzyść tej drużyny. Patrząc na historię polskiej piłki, zawsze jest bezpiecznie, gdy jest krytyka, bo jesteśmy czujni. Mimo że graliśmy z Łotwą, która nie ma żadnego punktu, było widać inne nastawienie piłkarzy. Przed meczem w Słowenii była koncentracja, ale czuliśmy się inaczej. Może nie było samozadowolenia, ale mogła wkraść się myśl, że nic złego nie może się przydarzyć. Po wrześniowym zgrupowaniu podkreślaliśmy, że to co się wydarzyło w tamtych meczach może nam tylko pomóc.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności