Aktualności

Jerzy Brzęczek: Nic nie złamie tej drużyny

Reprezentacja20.11.2018 
– Na pewno to było dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Pokazaliśmy świadomość momentu w jakim jesteśmy, ale też pracy, jaką wykonaliśmy w trzy ostatnie miesiące. Dzisiaj przegrywaliśmy, ale nie straciliśmy pewności siebie, zremisowaliśmy i to dla nas pozytywna wartość – powiedział Jerzy Brzęczek, selekcjoner reprezentacji Polski po remisie 1:1 z Portugalią w wyjazdowym, ostatnim meczu Ligi Narodów.

Jerzy Brzęczek o meczu z Portugalią:

To było dobre spotkanie, byliśmy bliżej zwycięstwa niż Portugalczycy. Zrealizowaliśmy cel, jakim było utrzymanie miejsca w pierwszym koszyku. Wszystko, co zdarzyło się tej jesieni, dało nam mnóstwo doświadczenia.

…o taktyce:

Mieliśmy mało czasu, by zawodnicy nowy załapali nowy system taktyczny. W dodatku rywalizowaliśmy z trudnymi rywalami. Próby nowego ustawienia były jednak bardzo ważne dla rozwoju tej drużyny. Doszliśmy jednak do wniosku, że w systemie 4-2-3-1 osiągamy najlepsze efekty.

…o braku zwycięstw jesienią:

Te ostatnie pięć spotkań poprzedzających dzisiejsze zmotywowało drużynę. Nie będzie nas łatwo złamać.

...o braku Lewandowskiego i innych zawodników:

Robert jest liderem tej drużyny, ale bez niego dzisiaj drużyna dobrze grała w piłkę i wyciągnęła remis. To pozytyw dla całości, cokolwiek by się nie miało dziać w przyszłości. Każdy, kto wejdzie do reprezentacji będzie dawał z siebie wszystko.

…o defensywie:

Na tle bardzo dobrej Portugalii nasza defensywa wyglądała dobrze, piłkarze w niej występujący zagrali pewnie. Oczywiście straciliśmy gola po stałym fragmencie i to jest moment, który musimy poprawić.

…o ocenie tych ostatnich miesięcy:

Przyjdzie jeszcze czas na ocenę tych kilku miesięcy, na pewno nie jesteśmy zadowoleni z braku zwycięstw. Natomiast po tym, ile i co przeszliśmy jesienią już wiem, że nas to zahartuje i nic nie złamie tej drużyny.

...o awansie młodzieżówki do mistrzostw Europy:

Chcę bardzo pogratulować młodzieżówce. Awansowała na turniej, pokonując bardzo trudnego i wymagającego rywala. Właśnie dlatego nie powoływałem zawodników, którzy mogli w tej drużynie występować. Chciałbym, żeby odnieśli oni sukces na mistrzostwach Europy, a potem zakwalifikowali się na igrzyska. Nie wykluczam jednak, że wiosną będę korzystał z tych piłkarzy, o wszystkim zdecyduję po rozmowach z trenerem Michniewiczem.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności