Aktualności

Jerzy Brzęczek: Nasz priorytet to trzy punkty

Reprezentacja23.03.2019 
Dzień przed meczem selekcjoner Jerzy Brzęczek poinformował o stanie zdrowotnym zawodników. Niestety z dolegliwościami zmagają się m.in. Krzysztof Piątek, Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński. – W kadrze jest infekcja, która zaatakowała zawodników, ale sztab medyczny walczy, żeby postawić ich na nogi – powiedział trener reprezentacji Polski.

O sytuacji zdrowotnej w kadrze:

Niestety mamy małą epidemię w drużynie. U zawodników występuje bóle gardła, przeziębienie. W tej grupie jest także Krzysztof Piątek. W dzisiejszym treningu udziału nie weźmie Jan Bednarek i Bartosz Bereszyński. Zastanawialiśmy się nad Krzysztofem, ale wyjdzie trenować i zobaczymy jego dyspozycję. Mateusz Klich także ma pewne dolegliwości. W kadrze jest infekcja, która zaatakowała zawodników, ale sztab medyczny walczy, żeby postawić ich na nogi. Mam nadzieję, że będą gotowi do meczu z Łotwą. To, w jakim ustawieniu wyjdziemy, zdecyduje to ilu będzie zdrowych zawodników.

O Szymonie Żurkowskim i Robercie Gumnym:

Zostaną z nami do końca zgrupowania, a potem dołączą do zespołu trenera Czesława Michniewicza. Zawsze staramy się podejmować rozsądne decyzje, żeby korzystała na tym pierwsza kadra i ta młodzieżowa To, że jeszcze nie zadebiutowali, wcale nie oznacza, że byli niepotrzebni. Szymon był krótko na zgrupowaniu przed mistrzostwami świata, teraz jest ponownie. Było może widać na początku pewną tremę, ale to szybko minęło. Robert i Szymon to zawodnicy, którzy odgrywają kluczową rolę w młodzieżówce. Zostali przez nas powołani, żeby przygotowywali się do tego, co ich czeka w przyszłości.

O meczu z Łotwą:

Spodziewam się bardzo trudnego spotkania. Łotysze zagrali pod wodzą nowego trenera i nie mieli zbyt dużo czasu na przygotowania. Patrząc na ich kadrę, to są zawodnicy, którzy grają w Polsce, część w niej występowała. Także gra w naszym kraju to dla nich dodatkowe wyzwanie. Na pewno to będzie dla nich prestiżowe spotkanie. Zdajemy sobie sprawę, że tylko maksymalne zaangażowanie, koncentracja i determinacja pozwoli nam wywalczenie trzech punktów. Zdecydowanie nie będzie to lekkie spotkanie. Przygotowujemy się na ciężką walkę. Gramy na własnym stadionie, przystąpimy do meczu w roli faworyta. Priorytetem są dla nas trzy punkty.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności