Aktualności

Jerzy Brzęczek: Defensywa to nasza bolączka, ale jestem spokojny

Reprezentacja15.11.2018 

Oczywiście, że jeżeli drużyna przegrywa, to mogą być powody do niepokoju. Patrząc jednak jak prezentowaliśmy się w drugiej połowie, mimo tego, że straciliśmy bramkę po prostym błędzie, to zespół dążył do tego, żeby przechylić to na swoją korzyść. Mieliśmy sytuacje, których nie zdołaliśmy wykorzystać – powiedział na konferencji prasowej trener Jerzy Brzęczek.

– Dogodna była okazja Roberta Lewandowskiego, ale piłka podskoczyła i nie mógł skierować jej do bramki. Były także inne zagrożenia z naszej strony. Było zaangażowanie, determinacja i piłkarska złość. Zawodnicy chcieli za wszelką cenę wyrównać.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że na chwilę obecną defensywa, to element do największej poprawy. Trzeba zwrócić uwagę, że zawodnicy w obronie są inni i ciężko jest w szybkim tempie zastąpić poprzedników. Wiemy o tym, że to nasz problem. Jeśli dojdą kontuzje tych piłkarzy, którzy są silnymi punktami, to pokazuje jak duże jest to zmartwienie.

– Na pewno nie jestem zadowolony z efektów jakie mamy. Po tym meczu jestem jednak pozytywnie nastawiony i spokojny o to, że ta reprezentacja będzie skuteczna. Najważniejsze są teraz kwalifikacje mistrzostw Europy. Wszyscy zdajemy sobie sprawę i każdy z nas ma świadomość, że przebudowa musiała nastąpić. W pięciu meczach nie zagraliśmy na zero z tyłu. Defensywa to nasza bolączka, ale jestem spokojny. Na pewno będziemy szukać rozwiązań. Mam nadzieję, że zawodnicy, którzy są obecnie kontuzjowani, będą do naszej dyspozycji wiosną.

 

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności