Aktualności

Jakub Błaszczykowski: Zrobić wszystko dla zwycięstwa

Reprezentacja18.06.2018 
We wtorek o godz. 17 reprezentacja Polski zagra z Senegalem w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach świata. – Mogliśmy wiele rzeczy przetestować w treningach, choć oczywiście to boisko zweryfikuje, czy czas zadziała na naszą korzyść – powiedział Jakub Błaszczykowski na przedmeczowej konferencji prasowej.

Polacy przystąpią do rywalizacji na samym końcu pierwszej kolejki fazy grupowej. – Oglądamy wszystkie mecze, które odbywają się na mundialu – przyznał Kamil Grosicki i wspomniał spotkanie Chorwacji z Nigerią (2:0) jako to, któremu przyglądał się w kontekście najbliższego rywala Polaków. – Uważam, że Senegal jest mocniejszy od Nigerii – dodał.

– Musimy być skoncentrowani, ale cieszymy się, że już gramy. Mundial się zaczął i teraz nasza kolei, by pokazać się z jak najlepszej strony – dodawał skrzydłowy reprezentacji Polski.

Dla jednego z jego kolegów mecz z Senegalem, oprócz oczywistej mistrzowskiej atmosfery, może mieć dodatkową ważną otoczkę. Jeśli zagra, to dla Jakuba Błaszczykowskiego będzie to setny występ w biało-czerwonych barwach. – Każdy mecz jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i każdy następny będzie również. Moje prywatne osiągnięcia idą na bok, teraz drużyna jest najważniejsza. Ale nie wiem, czy jutro zagram, bo to zawsze decyzja trenera, którą uszanuję – zaznaczył doświadczony pomocnik.

– Liczy się dobro zespołu i tak też będzie jutro. Będziemy robić wszystko, by osiągnąć korzystny wynik, jakim będzie dla nas zwycięstwo – podkreślił Błaszczykowski. W podobnym tonie wypowiadał się również Grzegorz Krychowiak. – Mamy ogromny szacunek do naszego rywala, bo ma w swoich szeregach świetnych zawodników. Znamy jednak swoją wartość, chcemy zagrać jak najlepszy mecz i zdobyć trzy punkty – dodał.

– Ciężko pracowałem na to, by się tutaj znaleźć. Bardzo intensywnie przepracowałem okres ostatnich dwóch tygodni. Chciałbym znaleźć się w wyjściowej jedenastce – zakończył Krychowiak.

Michał Zachodny, Moskwa

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności