Aktualności

Damian Kądzior z Superpucharem Chorwacji

Reprezentacja13.07.2019 
Na niespełna tydzień przed startem ligi chorwackiej Damian Kądzior wywalczył pierwsze trofeum w sezonie. Mistrz kraju Dinamo Zagrzeb z reprezentantem Polski w składzie pokonał HNK Rijeka 1:0 i sięgnął po Superpuchar. Decydującego gola w pierwszej strzelił Amer Gojak. Kądzior wystąpił w wyjściowym składzie i na placu gry przebywał do ostatniego gwizdka arbitra.

W spotkaniu rozgrywanym na stadionie w Zagrzebiu padła tylko jedna bramka autorstwa Amera Gojaka jeszcze przed końcem pierwszej połowy. Po rozegraniu akcji od rzutu z autu, futbolówkę przejął Gojak, który podpisał się kapitalnym uderzeniem nie dając najmniejszych szans na interwencję golkiperowi.

Gorąco zrobiło się w końcówce meczu, gdy na murawie pojawił się Lovro Majer. Chorwacki zawodnik najpierw otrzymał żółtą kartkę, a po chwili za kolejne przewinienie musiał opuścić boisko. Mimo gry w osłabieniu mistrzowi kraju udało się dowieźć korzystny rezultat do końca i sięgnąć po Superpuchar.

Dinamo Zagrzeb do nowego sezonu przystąpi już w przyszłym tygodniu. Pierwszym rywalem podopiecznych trenera Nenada Bjelicy będzie zespół NK Lokomotiva Zagrzeb. Spotkanie odbędzie się 19 lipca o godzinie 21:00 na Stadion Maksimir w Zagrzebiu.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności