Aktualności

Bartosz Kapustka we Freiburgu. "Odpowiednie miejsce do rozwoju"

Reprezentacja15.07.2017 
- Bundesliga to wielkie wyzwanie, a Freiburg ma świetną reputację – mówi Bartosz Kapustka o swoim rocznym wypożyczeniu do niemieckiego klubu. Zagra w nim w koszulce z numerem 32, a w szatni spotka innego Polaka, bramkarza Rafała Gikiewicza.

Dla reprezentanta Polski to bardzo istotny ruch po nieudanym sezonie w Leicester City. Były piłkarz Cracovii w Anglii nie dostał szansy zadebiutować w Premier League, występował głównie w rezerwach oraz zaliczył więcej czasu na boisku w krajowym pucharze. Trudne dla Kapustki okazały się również chwile na młodzieżowych mistrzostwach Europy – 20-latek walczył z urazem, zagrał w meczu ze Słowacją (1:2), ale doznał kolejnej kontuzji i nie mógł już pomóc reprezentacji Marcina Dorny.

Jednak we Freiburgu pamiętają o potencjale Kapustki. – Bartosz jest bardzo wszechstronnie wyszkolony technicznie i dobrze czuje grę - mówi Jochen Saier, dyrektor sportowy klubu. - Teraz chodzi wyłącznie o to, by razem pracując znów przenieść i pokazać jego umiejętności na boisku. Równie istotne było dla nas zachowanie możliwości w kontrakcie o przedłużeniu jego wypożyczenia.

- Bardzo dobrze rozmawiało się z przedstawicielami klubu i jestem przekonany, że to odpowiednie miejsce do dalszego rozwoju mojej kariery - powiedział Kapustka. W jego kontrakcie jest zapisana kwota odstępnego przy transferze następnego lata. Nowy sezon rozpoczyna się w połowie sierpnia. W poprzednich rozgrywkach Freiburg prowadzony przez Christiana Streicha zajął siódme miejsce, co oznacza, że przystąpi również do eliminacji Ligi Europy.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży