Aktualności

Bartosz Białkowski znów najlepszy. „To dla mnie wielkie wyróżnienie”

Reprezentacja24.04.2018 

Rozgrywki w Championship jeszcze nie dobiegły końca, jednak w Ipswich Town wybrano już najlepszego zawodnika. Został nim ulubieniec kibiców Bartosz Białkowski, którego nagrodzono takim wyróżnieniem trzeci raz z rzędu. – To zaszczyt, że wybrano mnie graczem sezonu. Chciałbym podziękować każdemu z was – napisał na Twitterze reprezentant Polski.

Bartosza Białkowskiego wcześniej wyróżniano najlepszym piłkarzem Ipswich Town w sezonach 2015/2016 i 2016/2017. W bieżących rozgrywkach polski bramkarz jest ponownie najbardziej wyróżniającą się postacią w zespole. Białkowski cieszy się również ogromną sympatią kibiców. Przykład? Gdy trener Adam Nawałka powołał go do kadry reprezentacji Polski na marcowe mecze z Nigerią i Koreą Południową, jeszcze przed meczem ligowym Białkowskiego przywitano owacją na stojąco.

Bartosz Białkowski zadebiutował w barwach narodowych zadebiutował w pierwszym meczu z Nigerią we Wrocławiu, zmieniając w drugiej połowie Łukasza Fabiańskiego. Jak wcześniej przyznał w rozmowie z Łączy Nas Piłka powołanie wzbudziło w nim ogromne zaskoczenie, a nawet przeszła mu myśl, że to żart. – Każdy młody chłopak, który zaczyna grę w piłkę, marzy o tym, by kiedyś zagrać w barwach reprezentacji. Ja mam za sobą wiele lat gry w kadrach juniorskich, ale z seniorską nigdy nie miałem do czynienia. Teraz mam 30 lat, czuję się kapitalnie, więc świetnie, że pojawił się kontakt ze strony Adama Nawałki – powiedział Białkowski.

W trwających rozgrywkach Championship Bartosz Białkowski wystąpił 43-krotnie i zachował 12 czystych kont. Ipswich Town po 44. kolejkach znajduje się na 14. pozycji, w przyszłej serii gier zmierzy się na wyjeździe z Reading.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu Polityka prywatności