Aktualności

Adam Nawałka: Spotkania towarzyskie służą selekcji i nowym rozwiązaniom taktycznym

Reprezentacja13.11.2017 

– Nie jestem zaniepokojony faktem, że w drugim kolejnym meczu nie zdobyliśmy bramki. Tego typu spotkania, rozgrywane po zapewnieniu sobie awansu na mistrzostwa świata, służą selekcji oraz sprawdzeniu innych rozwiązań taktycznych. Chcieliśmy spróbować gry z trzema obrońcami, z Urugwajem wyglądało to bardzo obiecująco, dziś nieco gorzej. Trzeba jednak pamiętać, że Meksyk to drużyna z najwyższej półki, doskonale wyszkolony technicznie i zorganizowany taktycznie – powiedział po zakończeniu spotkania z Meksykiem selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka.

– Dokonamy bardzo gruntownej analizy tego spotkania. W spokoju ocenimy wszystkich zawodników, muszą opaść emocje. Mamy graczy, którzy rozwijają się bardzo harmonijnie, czynią postępy. Takim piłkarzem jest choćby Piotr Zieliński, który bardzo rozwinął się od czasu EURO 2016. Mam nadzieję, że w jego ślady pójdą kolejni. Chciałem dziś dać szansę wielu zawodnikom, wyróżniającym się w lidze polskiej. Selekcja jest poszerzona, prowadzimy monitoring i czekamy na kolejnych, którzy mogą dołączyć do kadry i dać jej jakość. Chcieliśmy wygrać z Meksykiem, ale boisko zweryfikowało nasze plany. Niemniej był to udany rok. Wierzę, że będziemy doskonale przygotowani do przyszłorocznego mundialu i dostarczymy sporo radości wszystkim kibicom – dodał sternik biało-czerwonych.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży